ASUS TUF Gaming FX506HC-HN011 Nasıldır?

11 bin TL bu ekran kartlı cihaza oyun için vermek çok mantıksız bence. Xbox Series S bile daha uzun götürmez mi bundan?

Doğru, haklısınız. Bende 3050 Ti'ya 10 bin verdiğimde içim gidiyordu Series X ve PS5'ten dolayı ne yalan söyleyeyim. Ama Series X'te hiçbir oyuna TR yama yapılamıyorken arkadaşlarınızla oyun oynama şansı da daha düşük. PS 5 oyun fiyatları malum zaten. Sırf bu yüzden PC daha alınası bana kalırsa. Tabii İngilizce'niz iyi ve Xbox'ı olan bir arkadaşınız varsa o ayrı.

Bende 180fps civarına inmiyor Valorant'ta. Garibime gidiyor ama sorgulamıyorum da :D
Valla çözemedim :)
CPU 2600mhz üzerine çıkmıyor yük altında, daha dün akşam yatmadan önce 4000MHZ'de çalışıyordu sabit. Onun etkisi var FPS'de. Ayrıca GTA V denemesi yaptım, her şey ultrada 35-50FPS arası veriyor ve GPU'yu tam kullanmıyor. Umarım RAM'i yükseltince düzelir, yoksa uğraştıracak gibi.

Vallahi çözemedim :)
CPU 2600MHz üzerine çıkmıyor yük altında, daha dün akşam yatmadan önce 4000MHz'de çalışıyordu sabit. Onun etkisi var FPS'de. Ayrıca GTA V denemesi yaptım, her şey Ultra'da 35-50FPS arası veriyor ve GPU'yu tam kullanmıyor. Umarım RAM'i yükseltince düzelir, yoksa uğraştıracak gibi.

Çok büyük ihtimal düzelecektir. Bilgisayar işlemek için dokuları RAM'e aktarıyor ama sistemle birlikte 4 GB falan boş kalıyor o yüzden ekran kartı istese de tam olarak kendini kullanmıyor.
Bende bugün RAM siparişi vereceğim, sen ne almayı düşünüyorsun?
Bende 180FPS civarına inmiyor Valorant'ta. Garibime gidiyor ama sorgulamıyorum da :D

Senin bilgisayar 16 GB mı?

Samsung'u satabilirseniz bundan 2 tane alabilirsin. Ben bunu almıştım. 2 ram'i satıp böyle bir şey yapmayı düşünüyorum ama üşenmiyor da değilim :D Direk 8gb ram daha alayım diyorsan benimkini alabilirsin. Uyumlu ve sorun yaşamazsın :) Evet 16gb. Bu arada 144'e sabitleyince daha akıcı geldi bilmiyorum. 144 üstü net alıyorsanız deneyin derim.

Şu an ROG'nin biosunu yükledim ve ekran kartım 95 watt oldu. Testlerimi bitirdikten sonra bir sorun yaşamazsam talebe göre rehber yaparak paylaşırım nasıl yapıldığını.
809cb53f47c077ebcc744ae0aab088fc.png

Şu an ROG'nin biosunu yükledim ve ekran kartım 95 watt oldu. Testlerimi bitirdikten sonra bir sorun yaşamazsam talebe göre rehber yaparak paylaşırım nasıl yapıldığını.
Hocam 95 watt'ı dediğinizden beri bunu bekliyordum. Siz rehberi atınca hemen deneyeceğim. Sorun yaşamayız umarım.
Hocam 95 watt'ı dediğinizden beri bunu bekliyordum. Siz rehberi atınca hemen deneyeceğim. Sorun yaşamayız umarım.
Hocam hızlı bir işlemse gece denerim hemen :D

Geri
Yukarı