ASUS TUF Gaming FX506HC-HN011 Nasıldır?

DDU ile silip, belirttiğiniz driverı kurdum. NVIDIA denetim masasında physix seçeneği yoktu. Sonra Experience ile yine güncelleme aldı ve physix geldi. Max performans ve diğer ayarları yaptım. Sonuç biraz aynıydı.

Ama işlemci çok soğuk çalışıyor 74 dereceyi PUBG'de geçemedik. Arkadaşın Monster 94 derece buluyor ama 1650 Ti'de 90 FPS alıyor.

65-74 derece olan ASUS 3050 Ti ise 59 FPS'de kalıyor :/. Soğuk olması demek güç çekmiyor cihaza bir şey engel oluyor.

Bu arada BIOS'u da güncelledim ama voltaj ayarlaması nasıl bulamadım.
Fn+F5 tuşuyla Turbo ya da performans moduna aldınız mı?

FN+F5 tuşuyla Turbo'ya da performans moduna aldınız mı?

Aldık dostum. Turbo'da çalıştırıyoruz sesini duyuyoruz fanların ama sonra yine soğuk, 70 derece %60 kart çalışması 58 fps. Soğuk kaldığından zorlamıyor. Monster kullanan biri olarak çok garibime gitti tabii ama mesela benim cihazda ise sıcak ama güzel değerler alıyorum. Arkadaşınki soğuk ve düşük :/.

Armoury Crate'i devre dışı bırakarak denedik o zaman da Turbo yok zaten.

Sonra nihai performans moduna alayım dedim. CMD'den kodu giriyorum. Güç seçeneklerinde yine çıkmıyor. Klasik 3'lü duruyor. Dengeli-ASUS recommended-performans. Ama bu performans nihai olan değil...

Merhabalar bilgisayar boşta iken Performans modun da işlemci frekans değeri başta olmak üzere sanki değerlerim bana yüksek geldi. Değerlendirebilir misiniz? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Asus.png
    Asus.png
    895,5 KB · Görüntüleme: 48
DDU ile silip, belirttiğiniz driverı kurdum. NVIDIA denetim masasında physix seçeneği yoktu. Sonra Experience ile yine güncelleme aldı ve physix geldi. Max performans ve diğer ayarları yaptım. Sonuç biraz aynıydı.

Ama işlemci çok soğuk çalışıyor 74 dereceyi PUBG'de geçemedik. Arkadaşın Monster 94 derece buluyor ama 1650 Ti'de 90 FPS alıyor.

65-74 derece olan ASUS 3050 Ti ise 59 FPS'de kalıyor :/. Soğuk olması demek güç çekmiyor cihaza bir şey engel oluyor.

Bu arada BIOS'u da güncelledim ama voltaj ayarlaması nasıl bulamadım.
Oyunun optimizasyonuyla alakalı bir problem olabilir.

Arkadaşlar bu laptopu kullanıyorum her şey yüklü driver vs. ama hep donmalar oluyor Windows 11 arayüzünde özellikle wifi ye tıkladığımda aşağıdaki menüden açılana kadar 15 sn filan geçiyor.Sizde de win11 de kasmalar oluyor mu?

Arkadaşlar bu laptopu kullanıyorum her şey yüklü driver vs. ama hep donmalar oluyor Windows 11 arayüzünde özellikle Wi-Fi'ya tıkladığımda aşağıdaki menüden açılana kadar 15 sn filan geçiyor. Sizde de Windows 11 de kasmalar oluyor mu?

TUF almayın diyoruz laf anlamıyorsunuz ki.

TUF almayın diyoruz laf anlamıyorsunuz ki.
Ya yeter arkadaşım ben TUF FX506HE kullanıyorum bir problem yok bilgisayarda. Hem kullanmayıp hem de yorum yapmasan artık?
Arkadaşlar bu laptopu kullanıyorum her şey yüklü driver vs. ama hep donmalar oluyor Windows 11 arayüzünde özellikle wifi ye tıkladığımda aşağıdaki menüden açılana kadar 15 sn filan geçiyor.Sizde de win11 de kasmalar oluyor mu?
Windows 11 ile alakalıdır büyük ihtimalle, Windows 10'da böyle bir problem yok.

Merhabalar Sistemimde 16 GB ram var. Bende windows 11 kullanıyorum ancak belirttiğiniz sıkıntı yok. Eğer orjinal windows kullanıyorsanız dün çıkan yeni güncelleme paketini yükleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı