ASUS TUF Gaming FX506LH vs ASUS FX505DT

FehmiKPC

Centipat
ASUS TUF serisinden iki notebook arasında kaldım. Ürün linklerini verdim. FX505DT-BQ030 13.500 TL, FX506LH-HN004 12.000TL'ye işlemci GPU frekansı Intel'de 350MHz yazıyor, AMD de 1350MHz civarı sizce bu önemli mi 1500 TL'lik farka değer mi?
Not: Benim düşüncem değmez, çünkü FX506 modelde artı olarak 144Hz ekran ve 2933MHz RAM var. Ancak ikinci bir görüş almak istedim.

1 - Asus FX505DT-BQ030 AMD Ryzen 7 3750H 8GB 512GB SSD GTX1650 Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar
2 - Asus Tuf Gaming FX506LH-HN004 i5-10300H 8 GB 512 GB SSD GTX1650 15.6" Dos Dizüstü

ASUS TUF Gaming F15 FX506LH her açıdan çok daha iyi, 2.modelin aynısını kullanıyorum sorun varsa sorabilirsin. Fakat bana kalırsa GTX 1650 için bu kadar para verilmez.
evet biraz öyle ama, monster falan alsam aynı paralara RTX ekran kartı ve 11 nesil intel işlemci de alabiliyorum ancak monster in malzeme kalitesinin kötü olduğunu duyuyorum ve görüyorum her yerde o yüzden bu modelleri tercih ettim.
Özelliklerine baktığımda evet güzel ama 1300 tl lik bir fiyat farkı, ssd kapasitesi düşük ve bilgisayar konusunda asus un daha iyi olduğunu düşünüyorum. Usb seçenekleri de çok hoş değil 2 adet 2.0 ve 1 adet 3.0 sanırım bu da bir eksi.
Hocam o bütçeye 3050 veya 3050ti daha mantıklı olur.
ancak Asus bir bilgisayarı o paraya alamıyorsun diğer markalarda 13.500 lere çıkmak gerekiyor ya da monster almak gerekiyor ancak diğer yorumumda belirttiğim gibi malzeme kalitesinden ısınma sorunundan ve biraz da sesli çalıştığı ile ilgili şeyler duydum monster ile ilgili bu yüzden 1000 1,500 tl fazla olsun asus olsun istedim. çok mu yanlış bir karar sizce.

Son düzenleme:
evet biraz öyle ama, monster falan alsam aynı paralara RTX ekran kartı ve 11 nesil intel işlemci de alabiliyorum ancak monster in malzeme kalitesinin kötü olduğunu duyuyorum ve görüyorum her yerde o yüzden bu modelleri tercih ettim.

Özelliklerine baktığımda evet güzel ama 1300 tl lik bir fiyat farkı, ssd kapasitesi düşük ve bilgisayar konusunda asus un daha iyi olduğunu düşünüyorum. Usb seçenekleri de çok hoş değil 2 adet 2.0 ve 1 adet 3.0 sanırım bu da bir eksi.

ancak Asus bir bilgisayarı o paraya alamıyorsun diğer markalarda 13.500 lere çıkmak gerekiyor ya da monster almak gerekiyor ancak diğer yorumumda belirttiğim gibi malzeme kalitesinden ısınma sorunundan ve biraz da sesli çalıştığı ile ilgili şeyler duydum monster ile ilgili bu yüzden 1000 1,500 tl fazla olsun asus olsun istedim. çok mu yanlış bir karar sizce.
Kalite olarak haklısınız ama Gtx1650 ne kadar götürür bilemedim. Ek olarak Amd 3750h işlemcili olan alınmaz performans olarak yeterli bir işlemci değil. İkisinden birisi alınacaksa 10300h işlemcili model alınmalı.

Dell'in kasası Asus'tan 2 kat daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı