ASUS TUF Gaming FX506LU alınır mı?

Drop sorunu yaşadığımı söylediğimi hatırlamıyorum. Çift kanal ram kullanın ve keyifli günlerde kullanın diyorum :) 1660ti lı olan modeli söylediğiniz fiyata aldıysanız bence süper. Ben de 100 tl aşağısına almıştım.
Hocam drop yaşamadığınıza sevindim.Bence fabrikanın kullandığı macunlar bir cooler master pro değil.Ya da maker.Laptop geldiğinde 90 92 barajına geldiğini görürsem direk macun değişimine gidip test edeceğim.Teşekkür ederim hocam.
Elimde 8gb 2400 mhz lik kingston ram var.Onu eklersek dual çalışır mı ramlar bu cihazda?

Hocam drop yaşamadığınıza sevindim.Bence fabrikanın kullandığı macunlar bir cooler master pro değil.Ya da maker.Laptop geldiğinde 90 92 barajına geldiğini görürsem direk macun değişimine gidip test edeceğim.Teşekkür ederim hocam.
Elimde 8gb 2400 mhz lik kingston ram var.Onu eklersek dual çalışır mı ramlar bu cihazda?
Dostum kesinlikle donanım uzmanı değilim o yüzden sınırlı bilgimle şöyle biliyorum: 2400mhz en düşük değer olduğundan elindeki 2933mhz ramin hızı da düşük olana sabitlenir. Dual çalışma garanti mi dersen hiç bilemiyorum ama mantıken 2400mhzde dual çalışması gerekir fakat kesinlikle 3200mhz bir ramle yükseltmeni öneririm. Zaten cihazın içindeki ram de 3200 mhz fakat chipsetin sınırından dolayı 2933 olarak çalışıyor. Asus servisi düşük hızdaki ramin sistemde performans düşüklüğüne neden olabileceğini söylüyor fakat test etmedim.

i5 olan modelini yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. Herhangi bir donanımsal sorun yok ve kasasını çok beğendim. Bu model hakkındaki ısınma sorununa gelecek olursak ısınma var evet fakat performansa olumsuz yönde etki edecek bir ısınma yok. Yani 85-90 dereceyi görebilirsiniz oyuna ve ayarlarınıza göre fakat drop görmezsiniz. Yine de düşük sıcaklık istiyorsanız oyun oynarken Turbo Boost kaparsınız, 15 dereceye yakın fark ettiriyor performans kaybı olmadan. Şu anki fiyatını piyasaya göre değerlendirmeniz lazım, ben alırken fiyat performans olarak rakipsiz olduğundan hiç düşünmeden aldım, memnunum. Sorun yaşayan arkadaşlar da olmuş memnun kalanlar da, seçim sizin tabii ki.

Hocam elinizdeki aynı laptopa sahibim fakat 95 dereceleri geçtiğini gördüm yüksek ayarlarda herhangi bir oyun açamıyorum ısınma korkusuyla sürekli sıcaklığı kontrol etmek zorunda kalıyorum şu anda 75-85 derecelerde CS:GO gibi FPS oyunları oynuyorum fakat mecburen en düşük ayarlarda ısınma gerçekten bir sorun bence bu laptopta (RAM 8 GB olduğundan işlemciyi yoruyor mu bilmiyorum fakat durum bu)

8 gb ram daha taksan veriyolu genişlediği için belki faydası olur .Donanımın belli kanalına giden güç azalacaktır.İkiye bölünecektir.Hem performans alırsın hem de laptop rahatlar.Alta güzel bir soğutucu al yere yapışık kullanmamaya gayret et yapılacak başka bir şey yok maalesef

8 gb ram daha taksan veriyolu genişlediği için belki faydası olur .Donanımın belli kanalına giden güç azalacaktır.İkiye bölünecektir.Hem performans alırsın hem de laptop rahatlar.Alta güzel bir soğutucu al yere yapışık kullanmamaya gayret et yapılacak başka bir şey yok maalesef
mediamarktta teknik servise bu sıcaklık problemimi anlattım yaz aylarında normal sıcaklıklar bilgisayarın kendi koruması var kapanana kadar devam et dedi artık kafaya takmıyorum yüksek ayarlarda gta 5 oynuyorum 98-100 derecelerde oynatıyor hala 2 yıla yakın garantisi var bişey olursa da götürürüm

Geri
Yukarı