ASUS TUF Gaming FX705 SSD ve RAM Önerisi

ibrhmtrksy

Femtopat
Merhabalar. ASUS TUF Gaming FX705 GD laptop cihazım için RAM(32) ve SSD(500) olarak marka model olarak neler önerirsiniz arkadaşlar? Bilgisayar donanımından pek anlamam. Sadece biraz araştırma yaptım ufak çaplı birkaç YouTube videosu falan. Herkes SSD olarak M.2 tarzı bir depolama önermiş dikkatimi çekti. Technopat videosunu izleyince üye olup bilgi almak istedim. Gerekli sistem bilgilerini de görüntü olarak attım.

Dosya Ekleri

• CPU-Z  9.07.2020 15_52_57.png
    CPU-Z 9.07.2020 15_52_57.png
    8,5 KB · Görüntüleme: 54
  • CPU-Z  9.07.2020 15_53_43.png
    CPU-Z 9.07.2020 15_53_43.png
    10,2 KB · Görüntüleme: 61
  • Screenshot 9.07.2020 15_56_33 (2).png
    Screenshot 9.07.2020 15_56_33 (2).png
    18 KB · Görüntüleme: 50
SSD için kesinlikle bunu öneriyirom 256'lık ta yetebilir duruma göre
.

RAM için 32'nin gereksiz olduğu kanatindeyim 16'yı tercih etmen daha iyi olur.

16 GB DDR4 2666 MHz SODIMM bellek alacaksınız. İçindeki belleği çıkarıp şu üründen iki tane takabilirsiniz.

Cihazın bir tane M.2 SSD slotu var. SSD olarak NVMe SSD alıp takabilirsiniz. Cihazın içinde şu an HDD mi var? Eğer HDD için başka slot yoksa içindekini çıkarıp onun yerine 2.5" SATA SSD takabilirsiniz. Marka olarak bütçe sıkıntısı yoksa Samsung alabilirsiniz.

16 GB DDR4 2666 MHz SODIMM bellek alacaksınız. İçindeki belleği çıkarıp şu üründen iki tane takabilirsiniz.

Cihazın bir tane M.2 SSD slotu var. SSD olarak NVMe SSD alıp takabilirsiniz. Cihazın içinde şu an HDD mi var? Eğer HDD için başka slot yoksa içindekini çıkarıp onun yerine 2.5" SATA SSD takabilirsiniz. Marka olarak bütçe sıkıntısı yoksa Samsung alabilirsiniz.

Evet cihaz içinde HDD var. Onu boşa çıkarıp taşınabilir bellek olarak kullanmak daha iyidir diye düşündüm. SDD konusunda bilgim birkaç youtube videosu izledim okadar. Almam gereken SDD'nin laptopa uygun olup olmaması konusunda endişeliyim, çünkü hiçbir şey bilmiyorum bu konuda.

Eğer içindeki HHD'yi çıkarıp onun yerine SSD takacaksanız 2.5" SATA SSD alacaksınız. Boyut olarak aynı olurlar. Bir sürü SSD değişim videosu var. Oradan bakarak değiştirebilirsiniz. İçindekini söküp aynı pozisyonda(ters, düz, yukarı, aşağı) hangi şekilde duruyorsa SSD vidalarını takıp SATA bağlantısını yapacaksınız. Bütçe olarak sorun olmazsa Samsung alabilirsiniz.

Harddiske hiç dokunmayıp boştaki M.2 slotuna NVMe SSD de takabilirsiniz. Performans olarak oyunlarda ve günlük kullanımda diğer SSD türüne göre büyük bir fark olmaz. İki türlü de yapabilirsiniz, seçim size kalmış. Fiyat olarak biraz daha pahalı olabilirler.

Eğer içindeki HHD'yi çıkarıp onun yerine SSD takacaksanız 2.5" SATA SSD alacaksınız. Boyut olarak aynı olurlar. Bir sürü SSD değişim videosu var. Oradan bakarak değiştirebilirsiniz. İçindekini söküp aynı pozisyonda(ters, düz, yukarı, aşağı) hangi şekilde duruyorsa SSD vidalarını takıp SATA bağlantısını yapacaksınız. Bütçe olarak sorun olmazsa Samsung alabilirsiniz.

Harddiske hiç dokunmayıp boştaki M.2 slotuna NVMe SSD de takabilirsiniz. Performans olarak oyunlarda ve günlük kullanımda diğer SSD türüne göre büyük bir fark olmaz. İki türlü de yapabilirsiniz, seçim size kalmış. Fiyat olarak biraz daha pahalı olabilirler.
Çok teşekkürler. Önerileriniz doğrultusunda biraz daha video izleyip tam kararı vereyim. İyi günler.

Merhabalar yeni aldığım Samsung EVO plus NVMe M2 SSD'yi ASUS TUF Gaming FX705 GD laptop cihaza taktım fakat görmüyor SSD'yi. Samsung Migrationda da görmüyor. Ne Yapmam lazım?

Dosya Ekleri

• Aygıt Yöneticisi 20.07.2020 15_29_53.png
    Aygıt Yöneticisi 20.07.2020 15_29_53.png
    14,6 KB · Görüntüleme: 35
  • Bilgisayar Yönetimi 20.07.2020 15_29_21.png
    Bilgisayar Yönetimi 20.07.2020 15_29_21.png
    18 KB · Görüntüleme: 32
  • Data Migration 20.07.2020 15_28_59.png
    Data Migration 20.07.2020 15_28_59.png
    20,2 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:

Yeni konular