ASUS TUF Gaming FX706 oyunlarda düşük performans

yigit beee

Centipat
Daha fazla  
Sistem özellikleri: 8 GB 3200 MHz RAM / GTX 1650 Ti /i5 10300 h işlemci. Laptopu tavsiyeler ve uygun bir indirime girmesi nedeniyle 1 hafta önce teslim aldım. Fakat oyunlarda özellikle de ekran kartını cidden kullanması gereken Apex Legends veya Dying Light gibi oyunlarda %50'yi geçmiyor ve 80 90 FPS'lerde oynamam gereken oyunları çok düşük FPS'lerde oynuyorum sürücülerimin güncelliğini kontrol ettim. Tüm sürücüleri baştan temiz kurdum ve bunları üreticimin kendi sitesinden yaptım fakat sonuç değişmedi. FurMark testinde min 45 ortalama 48 Max 52 FPS değerlerini gördüm. AIDA 64 yük testinde de işlemci derecelerim 90-80 arası gidip geliyordu. Ayrıca bilgisayarımda aklınıza gelebilecek her şey performans modunda. (oyun modu NVIDIA Denetim Masası ayarları Armoury Crate) ekstra olarak bilgisayarın üst orta kısmından yani kran kartının bulunduğu taraftan hafif bir cızırtı sesi geliyor ve bazen de orada n az düzeyde bipleme sesleri geliyor. Bu laptopa sahip kişilerde de aynı sorun mu var acaba ya da bilgisi olan birileri yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek kanallı RAM kullandığınız için durum böyle. En yakın zamanda bir 8GB RAM daha ekleyip çift kanallı olarak kullanmaya başlayın, farkı hissedeceksiniz.

Tek kanallı RAM kullandığınız için durum böyle. En yakın zamanda bir 8GB RAM daha ekleyip çift kanallı olarak kullanmaya başlayın, farkı hissedeceksiniz.
ama internetten aynı özelliklerde bilgisayarların test videolarını izlledim benim aldığım performanstan daha fazlasını alıyorlar oyunlarda anlamadım gitti sorunu ne acaba bilgisayarın bi tek benmi yaşıyorum ki
Oyun oynarken ekran kartı ısısı kaç derecelerde? V-Sync yani dikey eşitleme açıksa onu kapatıp deneyin, ayarları yükseltmeyi deneyin.
gpu 50 60 derecelerde fakat gpu kullanımım oyunlardayken %50 yi geçmiyor bunun yanında furmark testinde ekran kartımı %100 kullandığında bile aniden %50lere düşüp çıkıyor
Arkadaşlar

1620694995140.png

Şöyle bir yorum buldum gayet güze laçıklamış adam ve sorunun belleğin yaptığı darboğazdan kaynaklı oldunu öğrendim. En uygun fırsatta RAM'imi yükselteceğim :D umarım aynı problemle karşılaşıp morali bozulanlarda bu şekilde sorununu çözer iyi forumlar...

Son düzenleme:
ama internetten aynı özelliklerde bilgisayarların test videolarını izlledim benim aldığım performanstan daha fazlasını alıyorlar oyunlarda anlamadım gitti sorunu ne acaba bilgisayarın bi tek benmi yaşıyorum ki

gpu 50 60 derecelerde fakat gpu kullanımım oyunlardayken %50 yi geçmiyor bunun yanında furmark testinde ekran kartımı %100 kullandığında bile aniden %50lere düşüp çıkıyor
Arkadaşlar

Eki Görüntüle 1017779

Şöyle bir yorum buldum gayet güze laçıklamış adam ve sorunun belleğin yaptığı darboğazdan kaynaklı oldunu öğrendim. En uygun fırsatta RAM'imi yükselteceğim :D umarım aynı problemle karşılaşıp morali bozulanlarda bu şekilde sorununu çözer iyi forumlasr...
Selam dostum , belleği arttırdın mı sorunun çözüldü mü % kaç performans arttı?

Yeni konular

Geri
Yukarı