ASUS TUF Gaming FX706LI-HX199 alınır mı?

Derdiniz ne sizin de kızgın atıp duruyorsunuz birbirinize?!
Hocam FA506 modelinde ısınma sorunu vardı ancak bu modelde olmayabilir. (FX serisi sonuçta) Ayrıca kasası daha büyük olduğu için ısınma konusunda faydası da olabilir. Bu modeli daha önce görmemiştim, yeni çıktı herhalde ama videoları varsa inceleyin derim.
Ayrıca yeni yeni laptoplar çıkacak yeni işlemcili. Ama ne zaman çıkar fiyatı ne olur bilmiyorum.

ETS 2, Assetto Corsa gibi ufak oyunlar ve ders, ödev, dizi film izlemek için yeterli gelir mi? İşlemciden yana sıkıntı çeker miyim? Ryzen 5 4600H almama gerek var mı?

Yeterli, 17 inç olması büyük avantaj.

Siz Hz göremi laptop bakıyorsunuz? 1650 Ti 60 FPS üzerine nasıl çıkacan e spor oyunları hariç.
Allahım! En nefret ettiğim şey. Bakın arkadaşlar 1650ti Overwatch'ta epic ayarlarda 100-120FPS oynatıyor. E-spor oyunu diyince aklınıza sadece LoL gibi basit grafikli şeyler gelmesin. R6'yı da rahat çalıştırır bu cihazlar. Zaten oyunu geçtim masaüstünde mouse hareket ettirmek bile zor geliyor 120'den 60'a geçince haberiniz var mı? Aynı fiyata gidip niye 60Hz alsın birisi ya?! Yeter be!
2021 yılında bir oyuncu dizüstü alırken artık 60 Hz olanlara bakmamak iyi olur. Piyasada 120-144 arası orta seviye çok ürün var.
Yok 60hz iyi hocam zaten e-spor oyunları harici o FPS'leri göremez(!)

Lütfen artık TUF serisi ısınıyor deyip kullanıcısı olmadan yorum yapmayın, Turbo Boost kapatarak ve üstünde gelen dandik termal macunu kaliteli bir macunla değiştirerek tam yükte 85-90 dereceleri geçirtmeyebiliyorsunuz. 10750H'lı birçok laptop 95 dereceleri görüyorken tutturmuşsunuz bir TUF ısınıyor TUF ısınıyor. 9 aydır kullanıyorum bir kez bile oyunlarda yarı yolda bırakmadı.

Lütfen artık TUF serisi ısınıyor deyip kullanıcısı olmadan yorum yapmayın, Turbo Boost kapatarak ve üstünde gelen dandik termal macunu kaliteli bir macunla değiştirerek tam yükte 85-90 dereceleri geçirtmeyebiliyorsunuz. 10750H'lı birçok laptop 95 dereceleri görüyorken tutturmuşsunuz bir TUF ısınıyor TUF ısınıyor. 9 aydır kullanıyorum bir kez bile oyunlarda yarı yolda bırakmadı.
Kullandığınız laptop TUF A serisinden. Ayrıca Turbo Boost'u neden kapatayım? Daha fazla performans almak için daha fazla para veriyorum sonuçta. Daha sonra daha az ısınsın diye performansı kısın diyorsunuz. Mantığı yok dediğiniz şeyin.

Turbo boost kapatmak bir çözüm değil. Render almayı denediniz mi tb kapalıyken? Farkı görürsünüz. Oyunlarda fark olmuyor diye tb gereksiz bir teknoloji olmuyor.

@daydreamer21 sormuş olduğun cihaz piyasa koşulları ve fiyatına göre güzel cihaz alınır. ASUS TUF, Lenovo Legion, Acer Nitro bu markaların serilerinin çalışma sıcaklıkları birbirine yakın. 2021 yılında bir oyuncu dizüstü alırken artık 60 Hz olanlara bakmamak iyi olur. Piyasada 120-144 arası orta seviye çok ürün var. ASUS TUF adıyla ilk piyasaya çıkan ekran kartlarının yüksek ısılara ulaşması ile biraz göze batmıştı. Ondan kalma alışkanlıkla artık TUF gören ısınıyor yazıyor. Aynı fiyat ve özeliklerde bulacağın Lenovo ve Acer modelleri de tercih edilebilir.

Not: Turbo frekansı kapattıktan sonra o ürünü almanın mantığı yok. Ayrıca oyunlarda da performans farkı olur. CS:GO, Valorant gibi işlemciye dayalı oyunlarda turbo frekanslar kapalıyken FPS epey daha düşük olur.

Kullandığınız laptop TUF'a serisinden. Ayrıca Turbo Boost'u neden kapatayım? Daha fazla performans almak için daha fazla para veriyorum sonuçta. Daha sonra daha az ısınsın diye performansı kısın diyorsunuz. Mantığı yok dediğiniz şeyin.

Oyunlarda Turbo'yu kapatınca herhangi bir FPS düşüşü olmuyor, render alırken de Turbo'yu geri açarsınız çünkü render alırken oyundaki gibi ısınmıyor. Ha yok turbosuz yapamam dersen gidersin Turbo'yu da açarsın diğer laptoplar gibi maksimum 95 dereceyi görür oyununu oynarsın. Mantıklı gelmiştir umarım.
Turbo boost kapatmak bir çözüm değil. Render almayı denediniz mi tb kapalıyken? Farkı görürsünüz. Oyunlarda fark olmuyor diye tb gereksiz bir teknoloji olmuyor.
Dediğim gibi Turbo açıkken render alınca oyunlardaki gibi ısınmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı