ASUS TUF Gaming laptop klavyesi temizleme

Master Caution

Decapat
Daha fazla  
ASUS TUF Gaming laptop sahibiyim. Klavyenin içini nasıl temizleyebilirim? Özellikle W a s D tuşları şeffaf plastikten yapıldığı için altındaki tozlar vs. görünüyor.

Bir fotoğraf atarsan iyi olur. Merak ettim de nasıl göründüğünü şeffaftan nasıl görünüyor falan. Belki sökmeden de temizlenebilir.
Bu arada klavye ciklet tuşlu. Yani teker teker sökebilirsin. Ben bunu genelde bir kredi kartı ucuyla yapardım. Nazikçe yukarı doğru çektiğinde tuş dillerinden kurtulup çıkacaktır. Ama dikkatli olmak gerek. Tuşun tırnaklarını kırmadığın sürece sorun yok. Bir de enter ve space gibi büyük tuşlar metal tutuculudur. Onlrada daha da dikkatli olmak gerek. Bütün kasayı sökmek çok uğraştırır ve daha çok sorun çıkarabilir başka konularda da.

Bir fotoğraf atarsan iyi olur. Merak ettim de nasıl göründüğünü şeffaftan nasıl görünüyor falan. Belki sökmeden de temizlenebilir.
Bu arada klavye ciklet tuşlu. Yani teker teker sökebilirsin. Ben bunu genelde bir kredi kartı ucuyla yapardım. Nazikçe yukarı doğru çektiğinde tuş dillerinden kurtulup çıkacaktır. Ama dikkatli olmak gerek. Tuşun tırnaklarını kırmadığın sürece sorun yok. Bir de enter ve space gibi büyük tuşlar metal tutuculudur. Onlrada daha da dikkatli olmak gerek. Bütün kasayı sökmek çok uğraştırır ve daha çok sorun çıkarabilir başka konularda da.
A'nın altındaki ve S'nin solundaki içine kaçmış bi kir parçası. Klavye tuşlarını sökmeyi düşünüyorum ama sökmesi ayrı dert takması ayrı dert onları da.

Dosya Ekleri

• 20220128_150219.jpg
    20220128_150219.jpg
    107,5 KB · Görüntüleme: 135
Şunu gibi bir fırçayla bir denesene altına girmeyi? Bu esnada saç kurutlmamakinesini soğukta çalıştırrak üfletebilirsin de. DIşarı ittirebilirsin büyük ihtimalle forçayla da müdahale ederken.

1643374336399.png

Bir riske girdim tuşları söküp temizliyim dedim. A tuşunun tırnaklarından birinin küçük bi parçası kırıldı. 😓 Tuş tam oturmuyodu. Kullanmadığım tuşlardan birininkini kırmadan çıkararak A'nın tırnaklarının yerine taktım. Moralim bozuldu.😕 Bilgisayarcılarda hurda bilgisayar arayacağım. 😅
Şunu gibi bir fırçayla bir denesene altına girmeyi? Bu esnada saç kurutlmamakinesini soğukta çalıştırrak üfletebilirsin de. DIşarı ittirebilirsin büyük ihtimalle forçayla da müdahale ederken.

Eki Görüntüle 1285716

Hadi yaaaa. Cİklet tuşlarda oluyor böyle. Bende slim mac klavyesi var. Bir kere çıkardım bir tuşunu temizleyeyim diye. Şimdi biraz yamuk duruyor. Sonra o fırça ve kurutma makinesiyle temizlediğim yönteme geçtim.

Yeni konular

Geri
Yukarı