ASUS TUF Gaming monitör açılmıyor

omar213

Hectopat
Bugün ASUS TUF Gaming monitör aldım ve kurdum. İlk başta açıldı, ekran falan geldi fakat monitörün arkasındaki joystick ile oynarken ekran gitti ve bir daha gelmedi. Şu anda hala ekran yok ne yapabilirim? Ve ışığı yanıyor sağ alttaki.

Büyük ihtimal HDMI veya DP seçilen yerde taktığınız kablodan farklı bir kabloyu seçtiniz.

Kullanma kılavuzunda hangi tuşların ne işe yaradığı yazar, biz Türkler klasik olarak okumadan kurduğumuz için bu hatalar normal. Kitapçığa bakın ve taktığınız kabloya göre monitörün görüntü vereceği portu seçin.

Tekrar nasıl seçeceğim :D ekran yok.
O tuşa basın ve monitör üstündeki sağ sol tuşundan birine basın. Sonrasında tekrar o tuşa basın, bunu deneyin olmazsa tekrarların. Görüntünün gelmesi gerekli eğer gelmezse kitapçıktan bastığınız tuşları kontrol edin.
Bir doktora "Hocam aniden ayağa kalkınca başım dönüyor" dedim, aniden ayağa kalkma dedi. Belki de joystickle oynamamak lazımdır.
Bilmediğiniz konulara yorum yapmayın lütfen. Bu sadece "gereksiz mesaj" yazmak olacaktır.

Cihazda DVI, HDMI ve DP seçenekleri var. Kablonunuz DP takılıysa ve diğer seçenekleri seçtiyseniz ekran açılmaz ve sinyal hatası verecektir. Monitorü aç/kapa yaparken ekranda sinyal hatası aldığını yazmıyor mu?

Geri
Yukarı