ASUS TUF Gaming monitör nasıldır?

Bütçe
1999₺

Fatih98

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben ASUS TUF monitör almak istiyorum, 144Hz veya 165Hz. Bütçem kısıtlı 1.999₺'ye kullanan arkadaşlar var ise nasıl monitör? Ya da iyi monitör mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende ASUS TUF VG24VQ 144 Hz var ve beğeniyorum. Sanki 23.6 İnç değilde 23 İnç olsaymış daha net görüntü verecekmiş gibime geliyor. Bundan önce kullandığım monitör 23 İnç TN panel bir monitördü. Görüntü daha keskindi ama tabi renk kalitesi olarak şimdiki monitörüm daha iyi. Bence 1080P'ye en çok yakışan 23 inç ancak bunun dışında beğendiğim bir monitör. Ayrıca G-Sync Compatible özelliğini çalıştırabildim. Donanım Arşivi kanalı da çalıştırmıştı. Bir kez Black Squad oyununda kırılma görmüştüm, onun dışında kırılma görmedim. Siyah beyaz dengesi de çok iyi. Mavi ışık filtresi ve flickering free teknolojisiyle de gözü yormuyor. Eski monitör gözümü çok yorardı ama bu daha iyi. Ayrıca stand efsane. Sağa sola taban sabitken döndürebiliyorum. Yükseltme alçaltma çok iyi, pivot özelliği de var. Öneririm.

Gerçi böyle de ürün pazarlamak gibi oldu ama deneyimlerimi paylaşayım dedim :)

Bende ASUS TUF VG24VQ 144 Hz var ve beğeniyorum. Sanki 23.6 İnç değilde 23 İnç olsaymış daha net görüntü verecekmiş gibime geliyor. Bundan önce kullandığım monitör 23 İnç TN panel bir monitördü. Görüntü daha keskindi ama tabi renk kalitesi olarak şimdiki monitörüm daha iyi. Bence 1080P'ye en çok yakışan 23 inç ancak bunun dışında beğendiğim bir monitör. Ayrıca G-Sync Compatible özelliğini çalıştırabildim. Donanım Arşivi kanalı da çalıştırmıştı. Bir kez Black Squad oyununda kırılma görmüştüm, onun dışında kırılma görmedim. Siyah beyaz dengesi de çok iyi. Mavi ışık filtresi ve flickering free teknolojisiyle de gözü yormuyor. Eski monitör gözümü çok yorardı ama bu daha iyi. Ayrıca stand efsane. Sağa sola taban sabitken döndürebiliyorum. Yükseltme alçaltma çok iyi, pivot özelliği de var. Öneririm.

1080p de 27inç denemenizi tavsiye ederim. Gayet güzel ve verimli oluyor. Ben 4K ya alıştığım için başta ekran kullanımı ufak geldi ama zamanla alıştım 1080p'ye.

1080p de 27inç denemenizi tavsiye ederim. Gayet güzel ve verimli oluyor. Ben 4K ya alıştığım için başta ekran kullanımı ufak geldi ama zamanla alıştım 1080p'ye.

Mesaj da belirttiğim gibi 23 İnç'ten 23.6'ya geçişte bile keskinlik kaybı hissettiysem 27 İnç 1080P'yi düşünemiyorum :)

Dediğiniz monitör burada daha ucuz. Fiyatına göre güzel bir monitör.

ASUS VG24VQ 24" 1ms LCD Gaming Monitör Siyah ben bu modeli almayı düşünyorum sizin atğınız ayak kısımları hosuma gitmedi ve bunda asansör de var
Bende ASUS TUF VG24VQ 144 Hz var ve beğeniyorum. Sanki 23.6 inç değil de 23 inç olsaymış daha net görüntü verecekmiş gibime geliyor. Bundan önce kullandığım monitör 23 inç TN panel bir monitördü. Görüntü daha keskindi ama tabii renk kalitesi olarak şimdiki monitörüm daha iyi. Bence 1080P'ye en çok yakışan 23 inç ancak bunun dışında beğendiğim bir monitör. Ayrıca G-Sync compatible özelliğini çalıştırabildim. Donanım arşivi kanalı da çalıştırmıştı. Bir kez Black Squad oyununda kırılma görmüştüm, onun dışında kırılma görmedim. Siyah beyaz dengesi de çok iyi. Mavi ışık filtresi ve flickering Free teknolojisiyle de gözü yormuyor. Eski monitör gözümü çok yorardı ama bu daha iyi. Ayrıca stand efsane. Sağa sola taban sabitken döndürebiliyorum. Yükseltme alçaltma çok iyi, pivot özelliği de var. Öneririm.

Peki hocam glow belirginli çok fazla mıydı bende dediniz modeli almayı uzun süredir istiyorum, ve panel tipi nedir ben alışveriş sitelerinde baktım bir türlü panel tipini bulamadım.
Bir şey daha ekliyim ben 3 kes monitör alıyorum teknik sorunları la karşlaştım AOC, Gamepower, HP bunları denedim ama sorunlu geldi bana hep. :(
Arkadaşlar 144Hz veya üstü 23 24 inç monitör farklı model ASUS tipleri varsa önerinizi beklyorum. Samsung marka da bakmak istyorum ama aklımda şu an ASUS var.

Son düzenleme:
Tam karşıdan baktığınızda en ufak glow yok. Bu monitör VA paneldir. Glow daha çok IPS panelde görülür. Akşam olsa karanlıkta fotoğraf çekip atardım.

Ölü piksele de rastlamadım. Ölü piksel şans işi tabi. Ben memnun kaldım. Bu arada eğer monitörü alırsanız sinema modunda kullanın. En iyi renk deneyimini o sağlıyor. Monitörü ilk açtığımda renklerin sarımtırak olduğunu görünce üzülmüştüm. Sonra ayarları kurcaladım, manzara modundan sinema moduna aldım ve renkler şahane.

Bu arada yüksek parlaklığı var, kısmanızı tavsiye ederim. Eğer uzaktan oynuyorsanız sabah vakti bile yüksek parlaklık sayesinde net görüntü alırsınız.

Son düzenleme:
Tam karşıdan baktığınızda en ufak glow yok. Bu monitör VA paneldir. Glow daha çok IPS panelde görülür. Akşam olsa karanlıkta fotoğraf çekip atardım.

Ölü piksele de rastlamadım. Ölü piksel şans işi tabii. Ben memnun kaldım. Bu arada eğer monitörü alırsanız sinema modunda kullanın. En iyi renk deneyimini o sağlıyor. Monitörü ilk açtığımda renklerin sarımtırak olduğunu görünce üzülmüştüm. Sonra ayarları kurcaladım, manzara modundan sinema moduna aldım ve renkler şahane.

Bu arada yüksek parlaklığı var, kısmanızı tavsiye ederim. Eğer uzaktan oynuyorsanız sabah vakti bile yüksek parlaklık sayesinde net görüntü alırsınız.

Tamamdır reis Hepsiburada'dan para iademi aldım zaman MediaMarkt'dan alacağım orada daha uygun fiyat, bende AMD Radeon RX 5500 XT ekran kartım var FreeSync özelliğini rahat kulanır mıyım peki.

Geri
Yukarı