ASUS TUF Gaming VG247Q1A monitörde ışık sızması mı var?

Jeswia

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. ASUS'un TUF Gaming VG247Q1A 23, 8" modelini satın aldım. IPS panel değil. 1 hafta olmadı daha alalı. Oyun oynarken falan hiçbir sıkıntı yok. Işık sızması testi yaptığımda da ekran dümdüz siyah, beyazlık olmuyor. Ama bazen anime izlerken, YouTube'dan video izlerken tam ekran olduğunda bu beyazlıklar çıkıyor. Tam ekran olmadan asla çıkmıyor. Sebebi nedir?

IMG_0487.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığın monitör VA panel. Normalde siyahları daha kaliteli gösterir fakat ghosting oranı yüksek olur.
Bende ASUS IPS monitör kullanıyorum ve karanlık ve koyu siyah olan alanlarda ışık sızması oluyor. Bu ya ASUS ile alakalı bir durum ya video kalitesi ya da üründe olması gereğinden fazla ışık sızması mevcut. Çok seçenek kalmıyor.
Bana kalırsa ASUS ile alakalı.

İzlenen anime kalitesinden olabilir. YouTube üzerinden en az 1080p video açtığınız durum nasıl? Her zaman mı çıkıyor?
Her videoda çıkmıyor. Aynı monitör bende de sevgilimde de var. Discord'dan yayın açıp izlediğimizde bende çıkıyor ama onda çıkmıyor.

Kullandığın monitör VA panel. Normalde siyahları daha kaliteli gösterir fakat ghosting oranı yüksek olur.
Bende ASUS IPS monitör kullanıyorum ve karanlık ve koyu siyah olan alanlarda ışık sızması oluyor. Bu ya ASUS ile alakalı bir durum ya video kalitesi ya da üründe olması gereğinden fazla ışık sızması mevcut. Çok seçenek kalmıyor.
Bana kalırsa ASUS ile alakalı.
Ghosting pek fark etmedim. Işık sızması da bir burada oldu galiba. Anlayamadım.

Geri
Yukarı