ASUS TUF Gaming VG249Q1R 165 Hz alınmıyor

Fruko43

Decapat
Daha fazla  
ASUS TUF Gaming VG249Q1R model monitörüm var, 165 Hz destekliyor. GT 730 ekran kartı ve Ryzen 5 1600 işlemcim var. Ekran kartımda DP port girişi yok, bu yüzden bugün yeni kablo aldım https://www.mediamarkt.com.tr/tr/pr...yblvjXX7HTqhiHvBZ9hoCt8QQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds bu da aldığım yerin bağlantısı bana 2.0 ve 165 Hz destekliyor 1080p de dediler ama yine en fazla 120 Hz görüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDMI ile 120Hz üstü alınamıyor demek yanlış. @Bnalsveee eisaemyck ,monitörlerin içinden çıkan kablo genelde 1.4 versiyonlu HDMI oluyor. 1.4 HDMI 144Hz üstü veremiyor. DP veriyor. Doğrusu budur.
@Fruko43 sorununa gelirskek. HDMI 2.0 versiyonlu kablonun senin için bir mantığı yok. Monitör ve GPU portun hangi versiyonu destekliyorsa onun üstü işine yaramaz.
Bana sorarsan aldığın kablonun bant genişliği düşük kalıyor 144Hz ve 165 Hz için. Daha sağlam bir kablo gerekli. 1.4 versiyonlu. Ayrıca driverının da güncel olması önemli ve Nvidia denetim masasından PC için olan çözünürlük kısmını kullan.

HDMI ile 120Hz üstü alınamıyor demek yanlış. @Bnalsveee eisaemyck,monitörlerin içinden çıkan kablo genelde 1.4 versiyonlu HDMI oluyor. 1.4 HDMI 144Hz üstü veremiyor. DP veriyor. Doğrusu budur.
@Fruko43 sorununa gelirskek. HDMI 2.0 versiyonlu kablonun senin için bir mantığı yok. Monitör ve GPU portun hangi versiyonu destekliyorsa onun üstü işine yaramaz.
Bana sorarsan aldığın kablonun bant genişliği düşük kalıyor 144Hz ve 165 Hz için. Daha sağlam bir kablo gerekli. 1.4 versiyonlu. Ayrıca driverının da güncel olması önemli ve NVIDIA Denetim Masası'ndan PC için olan çözünürlük kısmını kullan.

Ben driverımı güncellerken sorun yaşıyorum bu sürücü bu Windows sürücüsüyle uyumlu değildir hatası alıyorum ama Windows sürümünü doğru seçtiğimden eminim.

120Hz kullanabilirsiniz veya yeni bir ekran kartı alabilirsiniz 1500TL gibi bir fiyata.
Başka çözümü yok.
Bir de HDMI girişini DP girişine çeviren aparatlar var onlarlada alınabiliyor diye biliyorum.

Hangi ekran kartını önerirsin 1500 TL bütçeye göre?

Geri
Yukarı