ASUS TUF Gaming VG24VQ kullananlar nasıl sorunsuz kullanıyor?

Bütçe
2.000
amazondan aldım evet oyunda çok üst düzey değil ama görünüyor ufo testte yaşıyorum bide siyah ve tonlarında bariz herşeyden 2 tane oluşuyo
Ufo test pek güvenilir değil. Bir çok monitörde denedim hepsinde var gözüküyor ama oyunda veya başka bir şeyde baktığında göremiyorsun

VG24VQ hata silsilesi bir monitör. Samsung VA panel kullanıyor. FreeSync açınca flickering yani titreme oluyor ekran da gözleriniz 2 dakika bile dayanamaz o ekrana bakmaya. FreeSync kapalı kullanmalısınız. ELMB kapatarakta daha az ghosting yaşarsınız. Yani o monitörün hiç bir özelligini açmadan kullanmalısınız yoksa çöp.
Evet flickering sorunu yaşayanlar var bu doğru ben denk gelmedim henüz bu soruna ayrıca elmb desteği tüm asusun monitörlerinde mevcut ozaman onlardada açmak gerekmiyor heralde anlattığına göre.

Herkese merhaba, uzun zamandır 60Hz monitör kullanan biri olarak dün akşam Amazon'dan ASUS TUF Gaming VG24VQ monitör aldım. Bu sabah geldi ve ölü pixel, ışık sızması vs testi yaparken maalesef ölü pixele denk geldim. İade talebimi oluşturdum. Ve araştırmakta sanırım biraz geç kaldım ama ELMB açtığımda ekran parlaklığının epeyce düştüğünü gördüm. Yanılmıyorsam ELMB açtığımızda bu monitör 1ms oluyor. Ve ELMB açıkken G-SYNC açılmıyor. Hadi G-SYNC salladım çok önemli değil ama parlaklığın kapanması hiç hoşuma gitmedi. Ölü pixel çıkmasının da bahanesiyle iade talebimi oluşturdum.

Bu monitör çok tavsiye edilen bir monitör 2.000 TL bandında. Uzun lafın kısası bu monitörü kullananlar ELMB açık, ekran parlaklığı kısık ve G-SYNC pasif şekilde mi kullanıyor. Yoksa ELMB pasif, ekran parlak ve G-SYNC aktif şekilde mi kullanıyor merak ettim. Tüm 144 Hz VA monitörlerde bu şekilde mi oluyor ona da emin değilim. İade onaylanınca ne alacağım onu da bilmiyorum. Buraya kadar okuyan varsa 2.000 TL bandında 24 inç 144 Hz 1ms "aoc" marka hariç ve "itopya" sitesi harici öneride bulunursa onları da değerlendirmeyi isterim.

MSI Gaming X 2060 Super ekran kartım var ve bilgisayarımı %90 oyun için kullanıyorum. Ağır şekilde rekabetçi kasmadığım için TN panel sanırım bana çok uygun değil. Arkadaşlarla keyfine rekabetçi bir şeyler atabiliyoruz güncel ne varsa. Ara ara da hikayeli oyunları oynamayı seviyorum.

Ürünü Amazon kendi mi satıyordu yoksa satıcı farklı birimiydi?
İade ettiniz mi?
Gelişmeleri aktarır mısınız?

Cyberpunk 2077, RDR2, Warzone, Valorant oyunlarını oynadım ve FreeSync hep açık. Böyle bir şey olsa emin ol fark ederim. Daha önce aynı monitörün 27 inc modeli vardı iade ettim flicker olayından bunda yok.

FreeSync'i ayarlardan AMD için en iyileştirilmiş olarak açmadıysan açık degildir sen açık sanıyorsundur. Monitörü bizzat kullandım, en az 10 kişinin bu sorunu yaşadıgını da gördüm. Monitörün menü tuşuna bas, ardından oyun da degişken fps alıyorsan menüde de bu yansıyacaktır. Örnek 70-80 arası fps'in oynadıgı bir oyundayken menüyü aç. Monitörün menüsünde de 70-80 arası HZ olarak yazacaktır. Eger 144 hz yazıyorsa FreeSync açık degildir çalışmıyordur. Sen çalışıyor sanıyorsundur.

Ürünü Amazon kendi mi satıyordu yoksa satıcı farklı birimiydi?
İade ettiniz mi?
Gelişmeleri aktarır mısınız?
Amazon'un kendi sattığı ürün harici online alışveriş yapmam artık yeterince dilim yandı :)
İade talebi oluşturuldu, ürün evinizden alınacaktır diye bilgi var. Bekliyorum şimdilik. Hafta sonu olması sebebiyle bekletiyor olabilirler diye düşünüyorum. Tahminim yarın bir gelişme olacaktır.

FreeSync'i ayarlardan AMD için en iyileştirilmiş olarak açmadıysan açık degildir sen açık sanıyorsundur. Monitörü bizzat kullandım, en az 10 kişinin bu sorunu yaşadıgını da gördüm. Monitörün menü tuşuna bas, ardından oyun da degişken fps alıyorsan menüde de bu yansıyacaktır. Örnek 70-80 arası fps'in oynadıgı bir oyundayken menüyü aç. Monitörün menüsünde de 70-80 arası HZ olarak yazacaktır. Eger 144 hz yazıyorsa FreeSync açık degildir çalışmıyordur. Sen çalışıyor sanıyorsundur.
Aynen kardeşim çok biliyorsunuz. Hala kapalı diye konuşuyorsunuz abicim. Fanboy gibi olmuşsunuz. Sende oldu veya 5-10 kişide oldu diye herkeste olacak değil.

Ayrıca AMD kullanmıyorum. FreeSync sensörleri G-sync olarak çeviriyor.

Aynen kardeşim çok biliyorsunuz. Hala kapalı diye konuşuyorsunuz abicim. Fanboy gibi olmuşsunuz. Sende oldu veya 5-10 kişide oldu diye herkeste olacak değil.

Ayrıca AMD kullanmıyorum. FreeSync sensörleri G-Sync olarak çeviriyor.

Yaşın kadar kullandım bu monitörü merak etme. Sana video da attım bu monitör sorunlu kendi malın diye Murat131'i Ferrari gibi anlatma abicim. Monitörün sorunlu sen daha sorunlu oldugunu bile farkedemiyorsun sana ne anlatsak boş. Bu kadar insan yalan söylüyor zaten bir sen dogru söylüyorsun. 1 kişi bu sorunu yaşasa neyse. Forum da en az 10 tane konu gördüm, video gördüm. Sana da video attım. Sen de sorun yoksa monitörün de FreeSync çalışmıyor ya da ASUS artık VG24VQ'ya Samsung VA panel takmıyor başka bir VA panel takıyor. Daha bunu bile anlamıyorsun, gelmişsin burada kimseye bir şey önerme. Bu kafayla devam et başka birisi bu monitörü alır, sorun çıkarsa vebali sana olsun bize degil. Hadi eyvallah.

Son düzenleme:
Yaşın kadar kullandım bu monitörü merak etme. Sana video da attım bu monitör sorunlu kendi malın diye Murat131'i Ferrari gibi anlatma abicim. Monitörün sorunlu sen daha sorunlu oldugunu bile farkedemiyorsun sana ne anlatsak boş. Bu kadar insan yalan söylüyor zaten bir sen dogru söylüyorsun. 1 kişi bu sorunu yaşasa neyse. Forum da en az 10 tane konu gördüm, video gördüm. Sana da video attım. Sen de sorun yoksa monitörün de FreeSync çalışmıyor ya da ASUS artık VG24VQ'ya Samsung VA panel takmıyor başka bir VA panel takıyor. Daha bunu bile anlamıyorsun, gelmişsin burada kimseye bir şey önerme. Bu kafayla devam et başka birisi bu monitörü alır, sorun çıkarsa vebali sana olsun bize degil. Hadi eyvallah.
Ben bir şey anlatmıyorum ilk önce okuduğunu anla!
Ben kimseye bir şey önermedim veya tavsiye etmedim kendi monitörümde olmayan şey hakkında yorum yaptım. Asıl o ufak beyninin algılayamadığı. 10 kişide olabilir bu sorun diğer 10 kişide olmayabilir bunu anlayamıyorsun. Hepsi sorunlu diye konuşan yorum yapan sensin. Ben kendi kullandığımı yorumluyorum. Git azıcık kitap oku.
Daha okuduğunu anlayamayan sana cevap vermek hata zaten

Geri
Yukarı