Asus TUF Gaming VG24VQ monitör ayarları nedir?

Kendi modları da kişisellesitirilebilir.
Ben parlak ekran çok gözümü aldığı için solgun kullanıyorum.Aciklama yapmak gerekirse seçilen moda göre freesync'yi ve elmb yi aciyor veya kapatıyor.en sevdiğim özelliği shadow boosting witcher da mağaraya girince içersinde dolanirken sinir stres oluyordum.hic birşey gözükmüyordu bu monitörde süper.merdivenler bile ayırt ediliyor.ilk bı kaç gün büyük gibi geldi boyutu zamanla alışıyor insan

Aynı monitörden aldım. Monitör çok güzel fakat ben de renklerde bir şey eksik veya fazla gibi hissediyorum tam renkleri bir türlü ayarlayamadım.

Aynı monitörü bende aldım ve 2 gün dayanabildim hemen iade ettim bu kadar kötü bir renk skalası olabilirmi ayar mayar kafi gelmiyor hangi moda alırsanız alınsarı renk yeşile çalıyor haliyle her yerde hardal sarısı görüyorsunuz hangi steyi açarsanız açın hangi videoyu seyrederseniz seyredin sarıdan yeşile hakim bir renk tonu var tv ayarında bir renk skalası yok siyahlar griye çalıyor gibi sanki siyah elbiseyi yıkamışsında rengi atmış gibi ton var ayrıca ikonlarda oşksel saayıyorsunuz ya arkadaş bunca parayı verip ikonda piksel saymak nedir.Niye oyun monitörü alıyorum niçin 144 hz alıyorum resmi daire de çalışıyorum ordaki monitörüm bile piksel saydırmıyor sebebi ne bunun aylarla falan alakası yok tek yaptıkları şey aşırı parlaklık monitörde oda renklerin dışına sarkıyor nur inmiş gibi renklere benim gözmü bozuk yoksa mantık buda bizmi yanılıyoruz bi aydınlanamadım tv netliği neden yok eski monitörlerdeki renk kalitesi neden yok bi çözemedim ve iade ettim farklı monitör alacağım oda aynı çıkarsa standart monitöre döneceğim bu konuyla alakalı beni aydınlandıracak olan olursa çok memnun olurum.

@tarikbalki @erdiozgor

Evet arkadaşlar kurtarıcınız geldi. Aynı monitöre sahibim yaklaşık 6 ay önce satın almıştım. Mükemmeliyetçi bir insan olduğum için aldığım günden sonraki 2-3 günüm monitörün görüntü ayarlarını tamamlamakla geçti. Diğer bütün kullandığınız ips ve led panellerin verdiği görüntü ve tonu yakaladım, izninizle ayarları paylaşıyorum. Ayarları hiç atlamadan doğrudan uyarladığınızda diğer panellerdeki aldığınız görüntüyü olduğu gibi alacaksınız.

Mod: Sinema Modu
Parlaklık: 90 (İsteğe bağlı olarak 75-100 arası değiştirilebilir. Daha düşük parlaklık renk tonunu etkiler.)
Kontrast: 85
Renk Doygunluğu: 37
Renk Sıcaklığı: Soğuk
Cilt Tonu: Kırmızımsı
Netlik: 60 (evet, 60.)
Trace Free: 60
Vivid Pixel: 0 (evet, 0.)

Uzun süre bozuk renk ayarlarıyla gerçek dışı renklere maruz kaldıysanız bu ayarlar size biraz yabancı gelebilir. Bir müddet şans verin, ardından teşekkür edersiniz.

@tarikbalki @erdiozgor

Evet arkadaşlar kurtarıcınız geldi. Aynı monitöre sahibim yaklaşık 6 ay önce satın almıştım. Mükemmeliyetçi bir insan olduğum için aldığım günden sonraki 2-3 günüm monitörün görüntü ayarlarını tamamlamakla geçti. Diğer bütün kullandığınız ips ve led panellerin verdiği görüntü ve tonu yakaladım, izninizle ayarları paylaşıyorum. Ayarları hiç atlamadan doğrudan uyarladığınızda diğer panellerdeki aldığınız görüntüyü olduğu gibi alacaksınız.

Mod: Sinema Modu
Parlaklık: 90 (İsteğe bağlı olarak 75-100 arası değiştirilebilir. Daha düşük parlaklık renk tonunu etkiler.)
Kontrast: 85
Renk Doygunluğu: 37
Renk Sıcaklığı: Soğuk
Cilt Tonu: Kırmızımsı
Netlik: 60 (evet, 60.)
Trace Free: 60
Vivid Pixel: 0 (evet, 0.)

Uzun süre bozuk renk ayarlarıyla gerçek dışı renklere maruz kaldıysanız bu ayarlar size biraz yabancı gelebilir. Bir müddet şans verin, ardından teşekkür edersiniz.
Değerli kardeşim yorumun için teşekkürler

Hemen konuya giriyim hepimizin yanıldığı şey 5 10 yıllık 60 hz monitörden sonra bu ayarda bir monitör alırken aşırı yüksek bir beklentiye girmemiz aynı mükemmeliyetçilik hastalığı bende olduğu için bütün ayarları tek tek denedim ve sonuç hüsran çünki f/p bir monitör bunu atlamamamız gerekiyor nedir f/p parasına göre idare eder demek.Beklentisi yüksek olanlar hayal kırıklığına uğramak istemiyorsa asus un tuf serisi f/p serisidir bu seriden uzak dursun ne yaparsa yapsın o canlı harika renk tonlarını bulamayacak. çünki ne kadar köfte o kadar ekmek bu monitörü iade ettikten sonra ben anladımdı benim standartım bu değil ve araştırdım youtuberlerin sponsorluk için öve öve anlatmalarını dikkate almadan yabancı youtuberlerın tarafsız yorumlarını izledim bu monitör ntsc renk gamutu % 73 bu ne demek türkiye standartındanda düşük seviye demek renkler rezalet demek amacınız 144 hz va panel 1ms mprt giriden giryede değil griden griye yani gerçek ms değeri 5 ms olan bir modeli parasıda buna yeterli geliyorsa alabilir.ama hedefini yüksek tutanlar için tam bir hayal kırıklığı olacaktır. Ha diyeceksinizki harika renk olsun 144 hz 1920 1080 olsun 1 ms olsun bütçe sorunum yok diyorsanız araştırmalarım sonucunda en iyisi bu alanın en kalitelisi BENQ mobiuz ex2510 ıps panel olmasına rağmen griden girye 2ms tepki süresi var 1 ms de mprt 144 hz 1920 1080 harika renk efsane tasarım daha iyisini görmedim kendi klasmanında tabii fiyatıda diğerlerinden 1000 tl daha fazla ama değermi sonuna kadar değer 2000 tl verip leş renklerle oynayacağıma 3000 tl verir harika bir atmosferde oynarım sonuçta oyun zevk işi değilmi? zevkten kısacaksam eski monitörüme devam ederim benim mantık bu araştırın ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı