ASUS TUF Gaming VG259QM monitörün sağlığını ölçme

Silentac

Hectopat
Merhaba, imzamda da yazıyor ama ben yine de belirteyim, monitörüm ASUS TUF Gaming VG259QM. Evet bayağı güçlü bir monitör ve 280Hz'e kadar çıkabiliyor. Her neyse bu monitörü almadan önce bir YouTube kanalından oyun testini inceledim. HZ acayip hızlı bir şekilde akıyordu ve oyun su gibi akıyordu. Kendim 1-2 aydır kullanıyorum ancak hiçbir oyunu 144Hz'de 144FPS üzeri aldığım halde su gibi oynayamıyorum. Örnek vereyim Rainbow Six. Oyunda 160-170 arası FPS aldığım halde takılmalar oluyor. Yani eski 75Hz monitörüm ile arasında çok fark yok gibi geldi. Sizce bu monitörün bir sorunu olup olmadığını nasıl görebilirim? Bileniniz varsa lütfen cevaplayın.

Hocam 144hz ayarlıysa 160 almanız bir şeyi değiştirmez. 60'a alıp daha sonra 144'e alırsanız farkı farketmemeniz mümkün değil. Birde Vsync açın. Olmazsa olmaz. Bahsettiğiniz takılmalar değilde böyle sanki akıcı değilmiş gibi geliyor.

Hocam 144hz ayarlıysa 160 almanız bir şeyi değiştirmez. 60'a alıp daha sonra 144'e alırsanız farkı farketmemeniz mümkün değil. Birde Vsync açın. Olmazsa olmaz. Bahsettiğiniz takılmalar değilde böyle sanki akıcı değilmiş gibi geliyor.
Aynen öyle akıcı değil,yani uzaktan da bakıyorum monitöre şu 'su gibi' lafı yok ama alırken en çok bu nedenle aldım IPS panelleri çok övdüler.

Geri
Yukarı