ASUS TUF Gaming VG259QR monitör için ideal ayarlar

Merhaba. Bugün ASUS TUF Gaming VG259QR satın aldım. Çok beğendim ama hep laptop kullanıyordum 15-17 inç boyutları maksimum kullandım. Şimdi 24, 5" geçince kocaman geldi ve daha alışamadım ve gözüm rahatsız oldu.
1-)alışmak çok uzun sürer mi?
2-)monitöre ne kadar uzak mesafeden bakmam gerekli?
3-)göz sağlığı için en iyi kontrast-parlaklık vb... Ayarlar nelerdir?
4-)genelde dizi ve yazı okuyorum oynadığım oyunlarda CIV6, HOI4, Cities Skylines, ve bolca anime oyunları ve LoL. Monitörün menüsüne baktığımda gamevisual diye bir şey gördüm ve hangi mod daha uygun bulamadım. Modlar:
Manzara modu.
Yarış modu.
Sinema modu.
RTS/RPG modu.
FPS modu.
sRGB modu.
MOBA modu.
Günlük kullanım için hangisini seçmeliyim?

Göz yormayacak ve güzel gözükecek ayarları bulmama yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.

Hocam, ayarlar göreceli kavramdır. Hangisi hoşunuza giderse, onu seçin. Tavsiye edilen görüş mesafesi 45-70 cm aralığıdır.

Merhaba. Bugün ASUS TUF Gaming VG259QR satın aldım. Çok beğendim ama hep laptop kullanıyordum 15-17 inç boyutları maksimum kullandım. Şimdi 24, 5" geçince kocaman geldi ve daha alışamadım ve gözüm rahatsız oldu.
1-)alışmak çok uzun sürer mi?
2-)monitöre ne kadar uzak mesafeden bakmam gerekli?
3-)göz sağlığı için en iyi kontrast-parlaklık vb... Ayarlar nelerdir?
4-)genelde dizi ve yazı okuyorum oynadığım oyunlarda CIV6, HOI4, Cities Skylines, ve bolca anime oyunları ve LoL. Monitörün menüsüne baktığımda gamevisual diye bir şey gördüm ve hangi mod daha uygun bulamadım. Modlar:
Manzara modu.
Yarış modu.
Sinema modu.
RTS/RPG modu.
FPS modu.
sRGB modu.
MOBA modu.
Günlük kullanım için hangisini seçmeliyim?

Göz yormayacak ve güzel gözükecek ayarları bulmama yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba bende aynı monitoru 2 gün önce aldım fakat bu sabah farkettim monitörün etrafında 2mm'lik siyah bir çerçeve var aynı durum sizdede var mı yoksa bendeki ürün mü sıkıntılı
şimdiden teşekkürler

@Emremlk @Emre Taner Özcan merhaba konu dışı bir sorum olacak gördüğüm videolar istinaden monitörü sağa sola çevirirken ayakları sallanıyor, dengesizleşiyor gibi şeyler söylediler siz böyle bir şey yaşadınız mı? Bende VG248QE modeli var kırıldığı için değiştirmeyi düşünüyorum ondaki ayak yuvarlak ve yere tam oturuyor yerden kesilme gibi bir durum söz konusu değil, sizinkinde böyle bir şey var mı? Genel olarak de memnun musunuz kısaca yazarsanız çok sevinirim

@Emremlk @Emre Taner Özcan merhaba konu dışı bir sorum olacak gördüğüm videolar istinaden monitörü sağa sola çevirirken ayakları sallanıyor, dengesizleşiyor gibi şeyler söylediler siz böyle bir şey yaşadınız mı? Bende VG248QE modeli var kırıldığı için değiştirmeyi düşünüyorum ondaki ayak yuvarlak ve yere tam oturuyor yerden kesilme gibi bir durum söz konusu değil, sizinkinde böyle bir şey var mı?
Ben böyle bir sorun yaşamadım. Az önce sert ve hızlı bi şekilde sağa sola çevirdim hiçbir sallanma, dengesizleşme gibi bir durum yok. Bana yere sağlam bastığını kesinlikle hissettiriyor. Masayı salladığımda da hafif bir titreme oluyor ama masayı sallamayı bıraktığım gibi monitörün de sallanması duruyor.
Genel olarak de memnun musunuz kısaca yazarsanız çok sevinirim
Genel olarak memnunum benim için hiçbir eksi tarafı yok belkide bunun sebebi eski bir monitörden geçmiş olmamdır. Ama genel olarak kesinlikle memnunum.

Yeni konular

Geri
Yukarı