ASUS TUF Gaming VG279Q1A vs MSI Optix MAG274QRF-QD

darkkaos91

Kilopat
Arkadaşlar şu iki model arasında kaldım. Sizce hangisini tercih etmeliyim?
Ekran kartım: ASUS ROG STRIX RTX 3080 10GB.

ASUS TUF Gaming VG279Q1A​

MSI Optix MAG274QRF-QD​

İki monitörde fena sayılmaz. Rtings incelemelerinde MSI çok daha önde.

MSI ölü piksel ile bir dönem etiket olmuştu. ASUS'un da renkleri beğenilmiyor.

İki monitörde fena sayılmaz. Rtings incelemelerinde MSI çok daha önde.

MSI ölü piksel ile bir dönem etiket olmuştu. ASUS'un da renkleri beğenilmiyor.

Sizin bir öneriniz var mı hocam aynı bu özelliklerde 1,07 milyar renk veren IPS panel 1 ms.

Bayağıdır monitör arayışındayım IPS panel olarak Dell S2721DGFA hem fiyatıyla hem özellikleriyle piyasadaki en iyi 2k IPS monitörlerden, DP üzerinden 165hz 10 bit destekliyor ve paneli sanırsam LG GP850-B'de kullanılan panelin düzenlenmiş hali.

Bayağıdır monitör arayışındayım IPS panel olarak Dell S2721DGFa hem fiyatıyla hem özellikleriyle piyasadaki en iyi 2K IPS monitörlerden, DP üzerinden 165Hz 10 bit destekliyor ve paneli sanırsam LG GP850-B'de kullanılan panelin düzenlenmiş hali.

DP üzerinden derken HDMI görüntü elde edemiyor muyuz? DP olayı nedir tam olarak bir de IPS glow sorunu oluyormuş genelde o monitörde de sanırım.

Bant genişliğinden dolayı bu monitör sadece displayport üzerinden 165Hz 10 bit veriyor, detaylarını rtings sitesinden bakabilirsiniz. IPS glow tüm IPS panellerde oluyor miktarı biraz şans işi.

10 bit istediğin için belirteyim dedim, iki monitörde de DP 1.2 var; yani 2K çözünürlük ve 10bit renkle 120Hz görüntü alırsınız.
Bant genişliğinden dolayı bu monitör sadece DisplayPort üzerinden 165Hz 10 bit veriyor, detaylarını rtings sitesinden bakabilirsiniz. IPS glow tüm IPS panellerde oluyor miktarı biraz şans işi.

LG 27GN880-B nasıl hocam 144 Hz de 10 bit renkler veriyor mu? Son olarak MSI MAG 274qrf arasından tercihiniz hangisi olurdu LG mi MSI mı?

Geri
Yukarı