ASUS TUF Gaming VG27aq vs MSI Optix MAG272CQR

FlapJackx4

Hectopat
Asus TUF Gaming VG27AQ - MSI Optix MAG272CQR Karşılaştırması - Epey karşılaştırma

Arkadaşlar ikisinin özellikleri neredeyse aynı. Bazı şeyler dışında ben burada en sorunsuz paneli tercih etmek istiyorum. Black smearing veya ghosting olmayan panel istiyorum. Hangisini tavsiye edersiniz?

MSI SVA panel iken (SVA demek VA panelin daha iyi görüş açısı sunanı demek) TUF IPS. Buradan TUF'a 1 artı.

Nvidia ekran kartı kullanıyorsanız TUF'da G-Sync var.

MSI'da da DP kablosu ile açılabilir ama düzgün çalışmama veya hiç çalışmama ihtimali var.

MSI'ın renk gamutları çok az daha yüksek ve FRC ile de olsa 10 bit sunuyor. Gerçek 10 bit'den çok daha kötüdür tabii ama 8 bit'den de daha iyidir.

Ben kısaca TUF önerebilirim ama bayağı pahalılar. Başka alternstiflere müsait olunca bakıp atarım.

MSI sva panel iken (sva demek VA panelin daha iyi görüş açısı sunanı demek) TUF IPS. Buradan TUF'a 1 artı.

NVIDIA ekran kartı kullanıyorsanız TUF'da G-Sync var.

MSI'da da DP kablosu ile açılabilir ama düzgün çalışmama veya hiç çalışmama ihtimali var.

MSI'ın renk gamutları çok az daha yüksek ve FRC ile de olsa 10 Bit sunuyor. Gerçek 10 Bit'den çok daha kötüdür tabii ama 8 Bit'den de daha iyidir.

Ben kısaca TUF önerebilirim ama bayağı pahalılar. Başka alternstiflere müsait olunca bakıp atarım.

Reis ya normalde 3000TL'ye bir şey alacaktım (2K 165 1ms) ama hepsinde sorun var ghosting vs oluyor bunlar onlara nazaran daha az sorunu var.
ASUS TUF GAMING 27" VG27WQ 165Hz 1ms 2xHDMI DP HDR400 Pivot WQHD FreeSync Curved Gaming Monitör - Gaming.Gen.TR aklımda bu vardı ama kronik olarak ghosting varmış galiba Streamable Video bu D. A formundan bir arkadaşın videosu VG27wq kullanıyormuş

@FlapJackx4 1ms modunu açtı ise böyle sorunlar görülmesi normal. Monitörlerde en iyi gecikme modunu açınca hareketli cisimler daha belirgin olsa da böyle ghosting sorunları olabiliyor.

Benim montiörüm dahil yüzlerce monitörde bu böyledir.

Ghosting neredeyse her monitörde az-çok görünür. Bunu o kadar dert etmeyin.

@FlapJackx4 1ms modunu açtı ise böyle sorunlar görülmesi normal. Monitörlerde en iyi gecikme modunu açınca hareketli cisimler daha belirgin olsa da böyle ghosting sorunları olabiliyor.

Benim montiörüm dahil yüzlerce monitörde bu böyledir.

Ghosting neredeyse her monitörde az-çok görünür. Bunu o kadar dert etmeyin.

Reis şimdi Discord falan kullanıyor musun 3300TL para var şu an monitör alabilirim şu an bu söylediklerim için maaş beklicektim tavsiye lazım. Flapjack#6026 Discord adım sana zahmet konuşabilir miyiz 2 haftadır monitör bakıyorum ama bulamadım.

@FlapJackx4 Discord kullanmıyorum ve özel mesaj ile yardım olayı da çok hoşuma gitmiyor.

Buradan bana istediğiniz kadar soru sorabilirsiniz.

Müsait olmazsam biraz geç dönebilirim belki ama elimden geldiğince cevaplarım.

Mesela şu an çok boş değilim ama boş vaktimde 3300TL'ye monitör alternarifleri sunarım.

@FlapJackx4 Discord kullanmıyorum ve özel mesaj ile yardım olayı da çok hoşuma gitmiyor.

Mesela şu an çok boş değilim ama boş vaktimde 3300TL'ye monitör alternarifleri sunarım.

Tamama reis :/ boş olduğunda 3300TL bandında monitör önerirsin.

ASUS TUF GAMING 27" VG27WQ 165Hz 1ms 2xHDMI DP HDR400 Pivot WQHD FreeSync Curved Gaming Monitör - Gaming.Gen.TR reis bunu alacağım bir şey çıkarsa iade edeceğim düşünmekten sıkıldım artık ne olursa olsun

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı