ASUS TUF GeForce GTX 1660 Super Yenilenmiş Model Hakkında

Merhaba arkadaşlar, yakın dönemde bir bilgisayar almış bulunmaktayım. CYBER-10400F / INTEL i5-10400F / ASUS TUF GTX 1660 SUPER 6GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR linkte belirtilen ürün, fakat monitörüm gelmediği için henüz kullanma şansı yakalayamadım. Fakat forumumuzda dahil olmak üzere birkaç yerde okuduğum kadarıyla, TUF serisi için aşırı ısınma sorunlarından bahsediliyor. Fakat @Recep Baltaş hocamızın Yeni Nesil ASUS TUF Ekran Kartları Soğutma Testi - Technopat linkte belirttiği üzere ASUS'un bu problemleri aşmak amacıyla TUF serisinde yenilemeye gittiğini öğrendim. Birkaç forumda da aynen bu şekilde aktarılıyor. Lâkin almış olduğum kartın yenilenmiş sürüm olup olmadığını nereden anlıyacağımı kestiremedim açıkçası. ASUS TUF GeForce GTX 1660 SUPER 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı - Gaming.Gen.TR şu an kasamdaki ürün bu, Corsair Spec Delta ile kullanacağım ürünü. Fakat açıkçası sistemi aktif etmeden, yenilenmemiş ürün iste değişikliğe gitmek istiyorum. Mevcut durumda ısınma konusunda sorun yaşar mıyım, ürünüm yenilenmiş model mi, bu konuda fikirlerinizi bekliyorum. Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Süper serisi yenilendi hocam içiniz rahat olsun.

Benim kart da saçma bir şekilde TUF 1650 OC olmasına rağmen yenilenmiş geldi :D
2 aylık diye galiba.

Ben yenilenmiş hali ile Max 75 gördüm 3 saat Warzone'den sonra.

Peki elimdeki ürün, super serisinin yenilenmeden evvelki ürünü olabilir mi? Yenilenmiş olduğunu nereden anlayabiliriz, çünkü görünüş itibarıyla bir fark yok sanırım

Hocam ASUS direk süper de geçti yani sonradan gelmedi üzerindeki bakır borunun dışarıda olmasından anlayabilirsiniz ve blok beyaz

Onlar yenilenen modeller değil, Tuf serisinde yenilenenler üst seviye gpu'larda zaten fan yapısı ve soğutma bloğu komple değişti bu modellerde. 1650 superler de eski dizayn kullanılıyor hala tek copper boru kullanmaları iyi olmamış daha doğrusu tuf serisine yakışmamış dual olsa neyse yani

bu konuyu inceleyin

Teşekkürler hocam. Fakat internette birçok yerde 1660 Super TUF serisi için ısınma problemleri var. O halde yenilenmiş olmasına rağmen üzücek mi bizi :(

Hiç sanmıyorum ben yenilenmiş halinden memnunum benim kasam hiç hava alamıycak derecede sıkıntılı ama bu halde şimdiye kadar 3 saat orta ayarlarda CoD Black Ops Cold War da 72 gördüm sen Max 67 veya 65 ile oynarsın.

Cold warda orta ayarlar GTX1650 için bayağı ağır.

Tabii Warzone de 75 o daha ağır :D

Merhaba arkadaşlar, yakın dönemde bir bilgisayar almış bulunmaktayım. CYBER-10400F / INTEL i5-10400F / ASUS TUF GTX 1660 SUPER 6GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR linkte belirtilen ürün, fakat monitörüm gelmediği için henüz kullanma şansı yakalayamadım. Fakat forumumuzda dahil olmak üzere birkaç yerde okuduğum kadarıyla, TUF serisi için aşırı ısınma sorunlarından bahsediliyor. Fakat @Recep Baltaş hocamızın Yeni Nesil ASUS TUF Ekran Kartları Soğutma Testi - Technopat linkte belirttiği üzere ASUS'un bu problemleri aşmak amacıyla TUF serisinde yenilemeye gittiğini öğrendim. Birkaç forumda da aynen bu şekilde aktarılıyor. Lâkin almış olduğum kartın yenilenmiş sürüm olup olmadığını nereden anlıyacağımı kestiremedim açıkçası. ASUS TUF GeForce GTX 1660 SUPER 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı - Gaming.Gen.TR şu an kasamdaki ürün bu, Corsair Spec Delta ile kullanacağım ürünü. Fakat açıkçası sistemi aktif etmeden, yenilenmemiş ürün iste değişikliğe gitmek istiyorum. Mevcut durumda ısınma konusunda sorun yaşar mıyım, ürünüm yenilenmiş model mi, bu konuda fikirlerinizi bekliyorum. Saygılar.

Merhabalar,

Sistem bana en geç pazartesi günü yani 31 Mayıs 2021'de ulaşmış olacak. Tamamen aynı ürünü almışız. Ben de aynı ürünü aynı siteden sipariş verdim. Ekran kartı hakkında sonuca vardınız mı? Yenilenmiş model mi? Yardımcı olur musunuz?

Merhabalar,

Sistem bana en geç pazartesi günü yani 31 Mayıs 2021'de ulaşmış olacak. Tamamen aynı ürünü almışız. Ben de aynı ürünü aynı siteden sipariş verdim. Ekran kartı hakkında sonuca vardınız mı? Yenilenmiş model mi? Yardımcı olur musunuz?
Hocam üründe ısınma problemi yaşadım ben cs:go 'da bile 80 dereceye kadar çıkıyor. Firma ile görüştüm isterseniz gönderin bir bakalım fakat nvidia ile iletişime geçmeniz daha hızlı sonuçlandırır dediler. Nvidia ile iletişime geçtiğimde 85 dereceye kadar bir problem olarak görmüyoruz. Program üzerinden fan ayarlarını artırabilirsiniz dediler. Sistemden memnunum fakat ısınma sorunu bariz maalesef..

Hocam üründe ısınma problemi yaşadım ben CS:GO'da bile 80 dereceye kadar çıkıyor. Firma ile görüştüm isterseniz gönderin bir bakalım fakat NVIDIA ile iletişime geçmeniz daha hızlı sonuçlandırır dediler. NVIDIA ile iletişime geçtiğimde 85 dereceye kadar bir problem olarak görmüyoruz. Program üzerinden fan ayarlarını artırabilirsiniz dediler. Sistemden memnunum fakat ısınma sorunu bariz maalesef.

1650 de 70 derece olmasın diye en düşük grafikte Ark oynayan ben bunu beğendi 😳
Merhabalar,

Değilmiş hocam bende şaşırdım süper serisi yenilendi diye biliyordum yanlış biliyormuşum konu sahibinden de özür dilerim.

Geri
Yukarı