ASUS TUF için fan hızı ayarlama programı önerisi

UmutCan10

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. ASUS TUF Gaming laptop aldım. Fakat boştayken bile yükteymiş gibi fanlar sanki hızlı ve sesli çalışıyor. Önerdiğiniz program var mı modları ayarlayabileceğim? GPU Tweak var benim bildiğim ama daha iyisi vardır belki. Şimdiden teşekkürler.

ASUS Armoury Create var.

1631371283520.png

Ürünün tam modeli nedir?

Armoury Crate üzerinden 3 farklı mod ayarlayabilirsin. Oyuna girmeden Turbo moduna geçmeni tavsiye ederim performans düşüşü yaşayabilirsin.

Boşta bile fanlar çok çalışıyorsa bir de şunu deneyin bakalım düzelecek mi? İşlemci gücünün pilde ya da prizde sürekli agresif olarak kullanılmasını kapatıyor. Şimdilik oyunlarda bir performans düşüşü yaşamadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim cihazım farklı ama bende performans modunda oyun oynarken 90-92 leri gören işlemci sıcaklıkları 80 e düştü buna bağlı olarak fanlar son hız değil daha makul seviyede çalışmaya başladı oyun esnasında.

Boşta fanların çalışması gibi bir problem kendi cihazımda yaşamadım.

Turbo mod sıcaklıkları aşırı arttırıyor fan hızı arttığı gibi. Sessiz+dengeli mod veya performans+dengeli en iyisi.

Ben fan modunu Turbo'da kullanıyorum cihazı Windows üzerinden Power saver moduna alıyorum. İşlemci sıcaklığı ortalama 80 derece oluyor.

Ekran kartında ise GeForce Experience'tan whisper modunu açtım 60-75 civarı geziyor. (ekleyeyim dedim.)

Turbo Mod sıcaklıkları aşırı arttırıyor fan hızı arttığı gibi. Sessiz+Dengeli mod veya Performans+Dengeli en iyisi.
Merhaba hocam sessiz+dengeli dediğiniz nasıl oluyor armouryden sessiz windowstan dengeli mi? Armoury den hangisini yapıp windowstan hangisini yapacağımı çözemedim internette yeterli bilgi yok yoksa armourynin windowsta otomatik seçtiğinin mi kalması lazım teşekkürler.

Geri
Yukarı