ASUS TUF ile ASUS ROG laptop arasındaki farklar nelerdir?

Yilmaz Pala

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba, öncellikle iyi sosyaller;

Ben iki laptop arasında kaldım. Bunlar donanım olarak hemen hemen aynılar. Fakat biri ROG diğeri TUF. Aralarında kabaca 7.000TL'lik fiyat farkı var. Bu fiyata değer mi ya da bu 7.000 liraya ASUS ROG bana ne vadediyor? İnanılmaz arada kaldım var mı bir bilenimiz? Laptopların özellikleri aşağıda paylaşıyorum.

laptopların özellikleri:
  • AMD Ryzen 7 6800H
  • 16 GB 4800 MHz bellek DDR5
  • NVIDIA GeForce RTX 3060
  • 512 GB depolama
  • Ekran
  • tek fark ekran 2K ekran (ROG) ekran yenileme hızı ve bir de güç adaptörü 240W (ROG).
ASUS ROG'un fiyatı: 34.199, 00 TL
ASUS TUF'un fiyatı: 27.549, 05 TL

Kral ROG'un 300Hz ama 1080p olan modelide var o 30k civarı bilgin olsun.

Şöyle ki ASUS ROG 165Hz, TUF ise 144Hz. O kadar da önemli bir şey emin değilim açıkçası. Sizin tavsiyeniz nedir? 7.000 liraya değer mi işte orasındayım ben.

Daha kaliteli soğutma, kasa kalitesi ve soğutma vadediyor.

Bana sanki bir tık ROG ismini satıyor gibi geldi fakat 7.000 liraya değer mi? İşte orasındayım ben. Değecekse hemen siparişi geçeceğim. Sizin tavsiyeniz nedir?

Şöyle ki ASUS ROG 165Hz, TUF ise 144Hz. O kadar da önemli bir şey emin değilim açıkçası. Sizin tavsiyeniz nedir? 7.000 liraya değer mi işte orasındayım ben.

Bana sanki bir tık ROG ismini satıyor gibi geldi fakat 7.000 liraya değer mi? İşte orasındayım ben. Değecekse hemen siparişi geçeceğim. Sizin tavsiyeniz nedir?

Soğutma ve kalite farki var cidden fakat 7K ya değmez bence, TUF'unda soğutması sınırda denebilir ama fiyat farkını vermezdim ben muhtemelen.

Burdan alabilirsin hocam bu farka değer bence kasa kalitesi, soğutması ve ekran hem 300hz hem de renk doğruluğu daha iyi. 2k ya çok gerek yok bence 3060 ile.

Tuf (%45 ntsc) rog (%72 ntsc)

Kanka sadece ekran farkı yok ben olsam ROG alırdım çünkü ROG daha kaliteli.

Geri
Yukarı