ASUS TUF kapağı hareket edince ekran yeşilimsi oluyor

emrereis25

Decapat
ASUS TUF bir laptop aldım fakat kapağı hareket ettirirken ekran yeşilimsi oluyor, hareketi bıraktıktan sonra normale dönüyor. Bu bir sorun mu yoksa normal bir şey midir? Ekran IPS.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece hareket ettirirken oluyor ve bilgisayar 2 gün önce alındı.
Seri üretim ve kablo bağlantısını makine değil de insan yapıyorsa hata olması çok normal. Belki kabloda kırıklık vardır kablo değişir, belki tam oturmamıştır kablo yeniden yerleştirilir. Servise gönderebilirsin ya da internetten aldıysan beğenmedim diyerek iade edip eğer fiyat artışı yoksa aynısından alabilirsin.

Aslında yeşillik normal beyaz ekranda değil de siyah ekranda belli oluyor sadece örnek olarak şu fotoğraftaki gibi ama kapağı hareket ettirmeyi bırakınca yine normal siyah oluyor o kadar ciddi bir sorun mu?

Dosya Ekleri

• 409cc62d-2f21-497f-95b0-38c8a80d1869.jpg
    409cc62d-2f21-497f-95b0-38c8a80d1869.jpg
    59,1 KB · Görüntüleme: 71
Fotoğraftan anladığım kadarıyla ekranın tamamı yeşil olmuyor değil mi? Belirli bir kısımda oluyor?

Fotoğraftan anladığım kadarıyla ekranın tamamı yeşil olmuyor değil mi? Belirli bir kısımda oluyor?

Evet öyle ben ciddi bir sorun değildir diye düşündüm gerçi ekranın tamamı yeşilmiş gibi anlattım benim de bir hatam olabilir ama garibime gitti daha önce kullandığım laptopun monitörü yansımalı olduğu için böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.

Evet öyle ben ciddi bir sorun değildir diye düşündüm gerçi ekranın tamamı yeşilmiş gibi anlattım benim de bir hatam olabilir ama garibime gitti daha önce kullandığım laptopun monitörü yansımalı olduğu için böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.

2 gunluk cihaz direkt garantiye gonderin.

Ekranı açıp kapatırken panel esniyor mu dikkat edebilir misin? Belki panelin esnediği alanda hafif bir yeşillik oluyor olabilir. TUF bildiğim kadarıyla oyun serisiydi ve ekranın 17.3'' ise esnemeden kaynaklı olma olasılığı çok yüksek. 15.6'' ekranlarda bir nebze esniyor.

Geri
Yukarı