ASUS TUF menteşe sorunu

Darkrose

Kilopat
Merhaba arkadaşlar ASUS TUF Gaming laptop modelini kullanıyorum. Sağ taraftaki menteşe laptopun kapağını açarken ve iterken çıt çıt ses çıkartıyor. Kırılmış mı acaba?
Garantiye göndersem garanti dahilinde yapılır mı? Fiziksel bir hasar vs almadı cihazim.

WhatsApp Image 2022-01-21 at 16.30.02.jpeg

Garanti dahilinde yapılmayacaktır. Kullanıcı hatası çünkü. Herkesin başına çok sık gelir bu. Garanti tamir yerine büyük ihtimalle kasasını değiştirecek ve sizden ücretini alacaktır. Bazı tamirciler elle tamirini yapıyorlar ama herkesin işçiliği iyi değil. Tekrar aynı yerden kırılabilir.

Garanti dahilinde yapılmayacaktır. Kullanıcı hatası çünkü. Herkesin başına çok sık gelir bu. Garanti tamir yerine büyük ihtimalle kasasını değiştirecek ve sizden ücretini alacaktır. Bazı tamirciler elle tamirini yapıyorlar ama herkesin işçiliği iyi değil. Tekrar aynı yerden kırılabilir.
Kasa değişim fiyatı tuzlu mudur ?

Aynısı ASUS ROG dizüstü bilgisayarıma oldu. Zamanla o çıt sesi azalıyor hatta kayboluyor. Hiçbir zararı yok. Değişim yapmanıza da gerek yok. ASUS'un menteşelere biraz daha dikkat etmesi gerekiyor bana kalırsa.

Aynısı ASUS ROG dizüstü bilgisayarıma oldu. Zamanla o çıt sesi azalıyor hatta kayboluyor. Hiçbir zararı yok. Değişim yapmanıza da gerek yok. ASUS'un menteşelere biraz daha dikkat etmesi gerekiyor bana kalırsa.

Ekrana zarar gelir diye endişelenmiştim. Açarken ve kapatırken çıt çıt yapıyor sadece...

Kasa değişim fiyatı tuzlu mudur ?
Yani bilgisayarın modelne göre değişir. Zamanla ses azalabilir, daha da gevşeyerek açıp kaparken atlama yapabilir. Kasanın diğer kısımlarını zorlarsa tırnaklarını gevşetebilir vs. vs. Benim her aldığım laptopta ne kadar dikkat etsem de başıma geldi. Menteşelerin bir sertlik ayarı var. Üretimde buna dikkat edip ince ayar yapılmayınca çok sert oluyor ve bağlantı noktalarına çok yük biniyor.

Bu serinin menteşeleri fabrikasyon olarak biraz fazla sert sıkılmış oluyor. Ekranı açıp kapatırken tam ortadan açıp kapatırsanız sorun yaşamazsınız. Tek taraftan açıp kapatma yaparsanız bütün yük tek menteşeye yüklenip atma yapabilir.

Hocam konudan alakasız olacak ama lütfen yardımcı olabilir misiniz? Asus rog var bendede ekran çerçevesini biliyorsunuz çok ince sağ ve solda o siyah ekran çentiklerinin elimle azıcık ittiğimde esnediğini gördüm acaba sizde de öyle bir durum var mı lütfen bakar mısınız korktum biraz açıkçası.

Geri
Yukarı