ASUS TUF VG249Q, 1 ms mi?

EndlessNight

Decapat
Daha fazla  
Selam. ASUS TUF VG249Q, 1 ms mi, yoksa değil mi? Hepsiburada'da tepki süresinin 1 ms olduğu yazıyor ve ben de bu yüzden 1 ms olduğunu düşünüyordum ancak forumlarda ve internetteki kişilerin söylediklerine göre aslında 1 ms değilmiş, satış hilesi amacı ile 1 ms yazıldığı söylüyor.

Yazılımından bir mod açınca 1 ms olduğunu ve bu moddada parlaklığın çok kısıldığını, başarısız bir mod olduğunu söylüyorlardı. Bu doğru mu? Çünkü bu monitörü almayı düşünüyordum ve rekabetçi FPS oyunları oynadığım için gecikme süresinin 1 ms olması benim için gerçekten çok önemli.

MPRT değeri 1ms GtG değeri 4ms. XG2405 için 1ms modu mevcut ancak VG249Q'da emin olmamakla birlikte yok diye biliyorum. XG2405'te 1ms'e alınca parlaklığın ciddi derecede düştüğü doğrudur.

1623312470634.png

Amazon'da bulduğum bir yorum.

1623312568042.png

MPRT genelde ucuz IPS panelli monitörleri pazarlamak için kullandıkları ölçüm. Yine de illa gerçek 1ms kullanmak istiyorum diyorsanız size kalmış. Profesyonel FPS oyuncusu değilseniz 4 ms ile arasındaki fark sizin için oyun deneyimini değiştirmeyecektir. Piyasada 1500 TL IPS 144Hz 1ms diye satılan monitör de var 6000 TL ye de satılan var. Tabiki arasında farklar olacaktır. Çok takılmayın

Eki Görüntüle 1062729
MPRT genelde ucuz IPS panelli monitörleri pazarlamak için kullandıkları ölçüm. Yine de illa gerçek 1ms kullanmak istiyorum diyorsanız size kalmış. Profesyonel FPS oyuncusu değilseniz 4 ms ile arasındaki fark sizin için oyun deneyimini değiştirmeyecektir. Piyasada 1500 TL IPS 144Hz 1ms diye satılan monitör de var 6000 TL'ye de satılan var. Tabii ki arasında farklar olacaktır. Çok takılmayın.

2000 TL gibi bir bütçeye önerebileceğiniz bir monitör var mı?

LG'nin müşteri hizmetlerinin rezalet olmasından dolayı LG'den ürün almıyorum hocam. Attığını ViewSonic monitörü bir inceleyim, teşekkürler.
Edit: Bütçemi bayağı aşan bir monitör.

Son düzenleme:
Comparison between: 23.8" LG 24GN650, 23.8" AOC 24G2U, 23.8" ViewSonic XG2405, 23.8" Asus TUF Gaming VG249Q

İstediğiniz özellikleri , kullanım amacınızı ve dikkat ettiğiniz kriterleri belirleyip seçiminizi daraltabilirsiniz. şuan itopyada bulunan 2000 TL bandındaki IPS 24'' 144 Hz 1ms(MPRT) monitörler bunlar. Bazı değerler verilmese de karşılaştırın derim.

Monitor Reviews: Best of 2021
DisplaySpecifications - Specifications and features of desktop monitors and TVs

bu siteleri karşılaştırma amaçlı kullanabilirsiniz.

Size şunu öneririm diyemem. Herkes kendi monitörünü övüyor bu forumda rasyonel davranmak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı