ASUS TUF VG249Q alınır mı?

Davut.pk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ASUS TUF VG249Q monitör var, 1 aylık fiyatı 1400 TL. Satıcı gel incele diyor istediğin kadar, ölü nokta ghosting vs yok diyor kesinlikle. Sizce bu fiyata bu modeli alabilir miyim?
ASUS TUF VG249Qr
ASUS TUF VG249Q bu ikisi aynı ürün değil bu arada. Sonunda r olan pivot monitör değil. Kısacası sanki zorlarsam 1300'e kadar da alabilirim gibime geliyor. Öneriyor musunuz?

Tek çekince noktam şimdiki monitörüm 60Hz 200CD parlaklık değeri olan Philips monitör ve oyunlarda geceyken hiçbir şey görünmüyor. Bana sorun çıkarır mı ASUS'un bu modeli? Geceleri görme konusunda üzer mi? Parlaklık değeri düşük diye falan. Çünkü bu model 250CD. Bu değer çok kötü mü onu da bilmiyorum. Kullanan varsa yazarsa çok sevinirim.

Kuzenim aynı monitörü kullanıyor ve memnun olmadığı bir husus yok. Pivotlu olan modeli tercih edin, ürünü bir süre bende kullandım ve eksi bir yönünü görmedim. ASUS sizi pişman edecek bir marka değil zaten.

Oldukça memnunum ve hiçbir sorunu yok. Parlaklığı bana fazla bile geliyor bazen.

Dostum, şu Shadow modu falan varmış, oyunlarda geceyken parlaklık patlaması yapmadan görmeni sağlıyormuş; onu test ettin mi?

Bir de AC, RDR2 ve GTA gibi oyunlarda gece görme sorunu yaşadın mı? Oyunda geceyken yani.

Denediğimde renkler ilginçleşiyor diye kapatmıştım. Belki oyuna göre değişiyordur. Denememi istediğiniz oyun var mı? Racing Mode ile kullanıyorum.

GTA V oynarken herhangi bir görme sorunu yaşamadım. RDR2’yi bu monitörde henüz denemedim veya denediysem de unuttum maalesef. AC oyunlarını da oynamadım.

Kuzenim aynı monitörü kullanıyor ve memnun olmadığı bir husus yok. Pivotlu olan modeli tercih edin, ürünü bir süre bende kullandım ve eksi bir yönünü görmedim. ASUS sizi pişman edecek bir marka değil zaten.

Dost, Vatan'daki yorumlarda iki yorumda da ışık sızması var diye yorum atılmıştı. O beni düşündürdü açıkçası. Ben öyle bir şey varsa bile anlamayabilirim, bu benim ilk monitör alışım olacak çünkü.

Merhaba arkadaşlar ASUS TUF VG249Q monitör var, 1 aylık fiyatı 1400 TL. Satıcı gel incele diyor istediğin kadar, ölü nokta ghosting vs yok diyor kesinlikle. Sizce bu fiyata bu modeli alabilir miyim?
ASUS TUF VG249Qr
ASUS TUF VG249Q bu ikisi aynı ürün değil bu arada. Sonunda r olan pivot monitör değil. Kısacası sanki zorlarsam 1300'e kadar da alabilirim gibime geliyor. Öneriyor musunuz?

Tek çekince noktam şimdiki monitörüm 60Hz 200CD parlaklık değeri olan Philips monitör ve oyunlarda geceyken hiçbir şey görünmüyor. Bana sorun çıkarır mı ASUS'un bu modeli? Geceleri görme konusunda üzer mi? Parlaklık değeri düşük diye falan. Çünkü bu model 250CD. Bu değer çok kötü mü onu da bilmiyorum. Kullanan varsa yazarsa çok sevinirim.
Vatan'ın magzasına gidip Dell S2421HGF 144Hz aldım gayet memnunum.1.5k güzel fiyat Vatan da çok ucuz. Bazı yerlerde 2K, HDMI ile 120Hz aldım, laptop oldugu için, fakat IPS'den TN'ye geçtigim için alışmam zor oluyor.

İki model arasında elle tutulur bir fark yok açıkçası, sadece kullanılan panel kalitesi açısından XG2405 biraz daha iyi bir ürün, bunun dışında ise sadece tasarım açısından farklar var. Daha sade bir tasarım için XG2405 alabilirsiniz. Konuyla ilgili forumda çok fazla konusu açıldı ve yardımcı oldum, o yüzden uzun uzun yazmak yerine daha önce attığım, ürün incelemesi niteliğindeki şu mesajımı bırakıyorum.

Geri
Yukarı