ASUS TUF VG249Q alınır mı?

eclip

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba,

ASUS TUF VG249Q monitörü satın alacaktım. Bu monitörü tercih etmemin sebebi 144Hz, 1ms ve IPS panel olmasıydı. Amazon'da okuduğum bazı yorumlar kafamı bulandırdı. Monitörde sorunlar olduğu yazıyordu. Ne kadar doğru bilemiyorum. Sizin bir bilginiz varsa beni aydınlatırsanız sevinirim. Yazdıkları sorunlar şunlar;

1- HDMI kablosu ile sadece 120 Hz alabilmek, 144 için Display Port olmalıymış.
2- ELMB ile FreeSync birlikte açılamıyormuş. İkisinden birini seçmeliymişiz.
3- Monitör normalde 1 ms'den fazla çalışıyormuş. 1 ms kullanmak için Ultra ELMB modunu açmalıymışız.
4- Ultra ELMB açık, FreeSync kapalıyken monitör parlaklığı yarıya düşüyormuş.

Bu monitörü kullananlar veya daha önce kullanmış iseniz siz bu sorunları yaşadınız mı? Monitörü almaktan vazgeçecek noktaya geldim çünkü. Ayrıca bir sorum daha olacak.
Oyunlarda 1ms ve 5ms arasındaki fark hissedilir mi? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
1- İçinden çıkan HDMI ile 144HZ alabilirsiniz.
2,3,4- ELMB gerçekten çok saçma bir özellik, ben zaten 1MS diye almışım neden 1MS için böyle saçma bir özelliği açıp parlaklığımı düşüreyim, hiçbir işe yaramıyor, açtığında FreeSync'den vazgeçmiş oluyorsun. Ayrıca panel kalitesi de üst düzey bir şey değil, ben aldım ve iade edeceğim daha güzel bir monitör bulabilirsem, ama kullanılabilir bir monitör mü evet kesinlikle kullanılabilir fakat detaycı bir insansan hiç bakma bile.

1- İçinden çıkan HDMI ile 144Hz alabilirsiniz.
2, 3, 4- ELMB gerçekten çok saçma bir özellik, ben zaten 1ms diye almışım neden 1ms için böyle saçma bir özelliği açıp parlaklığımı düşüreyim, hiçbir işe yaramıyor, açtığında FreeSync'den vazgeçmiş oluyorsun. Ayrıca panel kalitesi de üst düzey bir şey değil, ben aldım ve iade edeceğim daha güzel bir monitör bulabilirsem, ama kullanılabilir bir monitör mü evet kesinlikle kullanılabilir fakat detaycı bir insansan hiç bakma bile.

Hocam bu monitör ile Dell G2422HS arasında kaldım. Hangisini tavsiye edersiniz

Hocam bu monitör ile Dell G2422HS arasında kaldım. Hangisini tavsiye edersiniz.

Vallahi hocam halen kullanıyorum, çok memnun olduğumu söyleyemem, iki tane monitörüm var diğeri MSI G24C4 VA panel, görüntü keskinliği vs muazzam ama fontlar falan kötü görünüyor (MSI için) ya da gözüm alışamadı VA panele, o yüzden ASUS ile devam ediyorum fakat şunu söylemem gerek, gölge performansı vasat, grafikler de hiç keskin değil sakin blurlu gibi. Bir teknoloji mağazasına gidip karşılaştırma yap şu modellerle, içine sineni de al;
LG 24GN650-B
AOC 24G2U.
Yazdığın monitöre bende bakıyorum bu ikisini satıp alsam mı diyorum çünkü nit ve kontrast değeri yeterli düzeyde gibi. %99sRGB ayrıca ve FREESYNC/GSYNC aynı anda olması ekstra katıyor.

Hocam bu monitör ile Dell G2422HS arasında kaldım. Hangisini tavsiye edersiniz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ayrıca şu çinli Recep Baltaş'tan izlediğim kadarıyla paneli VG249Q modeline çok benziyor. Kendi monitörümle kıyaslayınca sanki aynı panel gibi duruyor. Kameradaki parazitlenme vs. dayanarak söylüyorum. PANDA panel ise uzak durmanı tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Vallahi hocam halen kullanıyorum, çok memnun olduğumu söyleyemem, iki tane monitörüm var diğeri MSI G24C4 VA panel, görüntü keskinliği vs muazzam ama fontlar falan kötü görünüyor (MSI için) ya da gözüm alışamadı VA panele, o yüzden ASUS ile devam ediyorum fakat şunu söylemem gerek, gölge performansı vasat, grafikler de hiç keskin değil sakin blurlu gibi. Bir teknoloji mağazasına gidip karşılaştırma yap şu modellerle, içine sineni de al;
LG 24GN650-B
AOC 24G2U.
Yazdığın monitöre bende bakıyorum bu ikisini satıp alsam mı diyorum çünkü nit ve kontrast değeri yeterli düzeyde gibi. %99sRGB ayrıca ve FREESYNC/GSYNC aynı anda olması ekstra katıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Ayrıca şu Çinli Recep Baltaş'tan izlediğim kadarıyla paneli VG249Q modeline çok benziyor. Kendi monitörümle kıyaslayınca sanki aynı panel gibi duruyor. Kameradaki parazitlenme vs. dayanarak söylüyorum. PANDA panel ise uzak durmanı tavsiye ederim.

Hocam panda panel olduğunu nasıl anlayabilirim bunu ilkdefa sizden duydum panel markasının ismiymiş galiba

LG 24GN650-B
AOC 24G2U.

Ayrıca şu çinli Recep Baltaş'tan izlediğim kadarıyla paneli VG249Q modeline çok benziyor. Kendi monitörümle kıyaslayınca sanki aynı panel gibi duruyor. Kameradaki parazitlenme vs. dayanarak söylüyorum. PANDA panel ise uzak durmanı tavsiye ederim.
Reis şimdi baktım dell olanın paneli BOE panel miş birde dell olan ile Gigabyte G24F-2 ile arasında kaldım

LG 24GN650-B
AOC 24G2U.

Reis şimdi baktım dell olanın paneli BOE panel miş birde dell olan ile Gigabyte G24F-2 ile arasında kaldım

LG 24GN650-B
AOC 24G2U.

Ayrıca şu Çinli Recep Baltaş'tan izlediğim kadarıyla paneli VG249Q modeline çok benziyor. Kendi monitörümle kıyaslayınca sanki aynı panel gibi duruyor. Kameradaki parazitlenme vs. dayanarak söylüyorum. PANDA panel ise uzak durmanı tavsiye ederim.

Reis şimdi baktım Dell olanın paneli BOE panel miş bir de Dell olan ile Gigabyte G24F-2 ile arasında kaldım.

Son düzenleme:
Hocam panda panel olduğunu nasıl anlayabilirim bunu ilkdefa sizden duydum panel markasının ismiymiş galiba.

Reis şimdi baktım Dell olanın paneli boe panel miş bir de Dell olan ile Gigabyte G24F-2 ile arasında kaldım.

Reis şimdi baktım Dell olanın paneli boe panel miş bir de Dell olan ile Gigabyte G24F-2 ile arasında kaldım.

Vallahi hocam dediğim gibi VG249Q'dan çok memnun olan var ama ben kesinlikle memnun değilim. Özelliklere detaylara önem veren birisi olarak söylüyorum bunu, kesinlikle pikselleri çok soft gösteriyor, aşırı soft gösteriyor, sanki oyunu Ultra değil de high ayarlarda oynuyor gibi, sırf bu yüzden oyunlarda kenar yumuşatmayı kısıyorum yani sen düşün.

Geri
Yukarı