ASUS TUF VG249Q monitörde ölü piksel

Innery

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, ASUS TUF serisi VG249Q monitörü aldım ve bugün elime geçti. Ölü piksel testi yaparken bir piksel gözüme battı. Renk olarak renkleri doğru gösteriyor ancak aşırı karanlık. Yani yeşilde koyu yeşil olduğunu beyazda da gri olduğunu görebiliyorum. Bu olay iade için geçerli olur mu? Ekstra olarak bazı duyumlarıma göre bazı kurumlar en az 5 ölü piksel olduğunda iade yapıyorlarmış. Ekstra olarak bu monitörü Vatan'dan aldım.

Ölü pikseller degısım kapsamına gırıyor. Ürünün resmını cek ve degısım için gonder. Zaten kosulsuz sartsız 15 gun ıcınde yasal olarak ıade etme hakkın var.

Yanlış bilgi
İade etmek için 14 gün içinde paketin açılmamış olması gerekiyor.
Ölü piksel için garantiye gidecek ürün ve bir şey çıkmayacaktır.
Siz şunu yapmalıydınız: Ürünü Vatan mağazasına gidip, mağazadan test edip alsaydınız daha iyiydi.

İade etmek için 14 gün içinde paketin açılmamış olması gerekiyor.
Ölü piksel için garantiye gidecek ürün ve bir şey çıkmayacaktır.
Siz şunu yapmalıydınız: Ürünü Vatan mağazasına gidip, mağazadan test edip alsaydınız daha iyiydi.
15 Gunluk kullanım suresı demek zaten begenmeyıp kusurlu bulup ıcın verılmıs olan suredır. Nasıl paketın acılmaması gerekıyor ?. Adı ustunde 15 gunluk cayma hakkı bu. Sadece monıtor ıcın gecerlı degıl alınan her turlu hızmetı kapsar.

(
15 gün cayma hakkı
Tüketiciler, uzaktan yapılan alışverişlerde (İnternet, telefon yoluyla gibi) 14 gün, kapıdan satışlarda yine 14 gün ve taksitli alışverişlerde ise 7 gün içerisinde, hiçbir gerekçe ileri sürmeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahiptir.)

Ürün açıldı bile :D Telefonda aradığımda bize kargoyla göndermeniz ya da bir mağazaya gitmeniz gerekmekte diyor. Kutusu açık şekilde iade gerçekleşme ihtimali yok mu?

Ürün açıldı bile :D Telefonda aradığımda bize kargoyla göndermeniz ya da bir mağazaya gitmeniz gerekmekte diyor. Kutusu açık şekilde iade gerçekleşme ihtimali yok mu?
Açılsın açılmasın fark etmez. Hıcbır bahane one surmeksızın 15 gun ıcınde kosulsuz ıade hakkına sahıpsın. Hakkını aradıgın surece. Ölü pıxelı belırterek degısım yada ıade yapabılırsın.

15 Gunluk kullanım suresı demek zaten begenmeyıp kusurlu bulup ıcın verılmıs olan suredır. Nasıl paketın acılmaması gerekıyor ?. Adı ustunde 15 gunluk cayma hakkı bu. Sadece monıtor ıcın gecerlı degıl alınan her turlu hızmetı kapsar.

(
15 gün cayma hakkı
Tüketiciler, uzaktan yapılan alışverişlerde (İnternet, telefon yoluyla gibi) 14 gün, kapıdan satışlarda yine 14 gün ve taksitli alışverişlerde ise 7 gün içerisinde, hiçbir gerekçe ileri sürmeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahiptir.)
Ekstra olarak internetten aldım ürünü.
Açılsın açılmasın fark etmez. Hıcbır bahane one surmeksızın 15 gun ıcınde kosulsuz ıade hakkına sahıpsın. Hakkını aradıgın surece. Ölü pıxelı belırterek degısım yada ıade yapabılırsın.
Teşekkür ederim sağ olun. Ürünü paketledim, yarın bizzat mağazaya götüreceğim.

Ekstra olarak internetten aldım ürünü.

Teşekkür ederim sağ olun. Ürünü paketledim, yarın bizzat mağazaya götüreceğim.
Hocam bu çok saçma bir sistem.
Ama inanın bana böyle
Ben n11i amazonu gittigidiyoru telefonla aradım.
Elektronik ürünlerde paket açılırsa iade yok. Arayıp sorabilirsiniz.
O 14 gün paket açılmaz ise geçerli.
Amazonda bir incelik var Satıcı amazon ise iade edilebiliyor sizi mağdur etmiyorlar ama satıca başka ise servis raporu istemiyor.

n11 aradım gittigidyoru aradım. hepsi böyle. O yüzden monitör almaya korkuyorum diyebilirim.

Ben Benq servisini aradım adamların dedikleri 5 pixel olacak.

Kısacası monitörde sorun yaşamamak için Vatana gidip görüp test edip alacaksınız.
Bakın şikayetim var sitesine girin 10 15 bin verip ölü pixelden mağdur olan tonla kişi var.

@Mecra

"Amazon'u" demişsiniz. Amazon koşulsuz iade alıyor elektronik ürünlerde, tabii ki sorunlu demekte fayda var yanlış bilgi veriyorsunuz. Ekran kartında aldıktan sonra sıkıntı çıktı ve iade aldılar. Diğerleri almaz tabii o ayrı konu. Amazon'da 30 gün içerisinde. Detay için:

Kısacası hijyen açısından sorun çıkartmayan, bozulmayan, karışmayan, ambalajı açılmış CD veya DVD gibi ses kayıtları ve yazılımlar, kişiye özel hazırlanan ürünler gibi gidiyor.

Ekleme: Satıcı ve gönderici Amazon Türkiye olması durumunda. Diğer satıcılar sıkıntı çıkartabilir fakat yine de Amazon yardımcı olmaya çalışacaktır.

@Mecra

"Amazon'u" demişsiniz. Amazon koşulsuz iade alıyor elektronik ürünlerde, tabii ki sorunlu demekte fayda var yanlış bilgi veriyorsunuz. Ekran kartında aldıktan sonra sıkıntı çıktı ve iade aldılar. Diğerleri almaz tabii o ayrı konu. Amazon'da 30 gün içerisinde. Detay için:

Kısacası hijyen açısından sorun çıkartmayan, bozulmayan, karışmayan, ambalajı açılmış CD veya DVD gibi ses kayıtları ve yazılımlar, kişiye özel hazırlanan ürünler gibi gidiyor.

Ekleme: Satıcı ve gönderici Amazon Türkiye olması durumunda. Diğer satıcılar sıkıntı çıkartabilir fakat yine de Amazon yardımcı olmaya çalışacaktır.
Amazon'u telefonla aradım monitör için aradım Satıcı Amazon ise sorun yok ama Amazon'da ürünü farklı bir firma satıyorsa o zaman GG :) Amazonu arayın veya teknik destekten sorun.

Yeni konular

Geri
Yukarı