ASUS TUF VG249Q vs AOC 24G2U

Hangisini almalıyım?

• 1

Oy: 15 48,4%
  • 2

Oy: 16 51,6%

• Oy verenlerin toplamı
    31

The Conqueror

Hectopat
Hocam iki monitörde 144Hz 1ms ve IPS panel, benim tercihim AOC’dan yana olurdu çünkü bu modeli hakkında çokça olumlu yorum okudum ASUS marka monitörler iyidir ama AOC'da monitörde geri kalır hiçbir yanı yoktur.

Hocam iki monitörde 144Hz 1ms ve IPS panel, benim tercihim AOC’dan yana olurdu çünkü bu modeli hakkında çokça olumlu yorum okudum ASUS marka monitörler iyidir ama AOC'da monitörde geri kalır hiçbir yanı yoktur.

Anladım. Teşekkürler inceleyecegim AOC monitörü daha detaylı.

Son düzenleme:
Kullanmadığım için ASUS hakkında yorum yapamıyorum. Onun için karşılaştırma yapamam. AOC 24G2U kullanıyorum. Bana göre artı ve eksileri şunlar:

+ Görüntü kalitesi güzel ve renkler canlı.
+ Tasarımı çok güzel.
+ Uygulama üzerinden bütün ayarları kontrol edebiliyorum.
+ Kutu içinden HDMI ve DP kablolar çıkıyor. Bazı monitörlerde çıkmıyormuş onun için artı özellik olarak yazdım.
+ Yukarı-aşağı, sağ-sol, öne-arkaya yatırma ve ekranı yan çevirebiliyorum.

- En büyük eksisi hoparlörler. Ses kalitesi çok kötü ve kısık.
- Ölü piksel çıkma oranı yüksek. Bende çıkmadı ama çıkan birçok kişi varmış.
- Monitör üzerindeki USB portlarının çalışması için 10-20 TL'lik kablo gerekiyor. Kutunun içinden çıkmasını beklerdim.

Sonuç: İndirimde İtopya'dan 1.000 TL'ye almıştım. Uzun bir süredir kullanıyorum, çok memnunum. Tavsiye ederim.

Kullanmadığım için ASUS hakkında yorum yapamıyorum. Onun için karşılaştırma yapamam. AOC 24G2U kullanıyorum. Bana göre artı ve eksileri şunlar:

+ Tasarımı çok güzel.
+ Kutu içinden HDMI ve DP kablolar çıkıyor. Bazı monitörlerde çıkmıyormuş onun için artı özellik olarak yazdım.

- Monitör üzerindeki USB portlarının çalışması için 10-20 TL'lik kablo gerekiyor. Kutunun içinden çıkmasını beklerdim.

Sonuç: İndirimde İtopya'dan 1.000 TL'ye almıştım. Uzun bir süredir kullanıyorum, çok memnunum. Tavsiye ederim.
''Monitör üzerindeki USB portlarının çalışması için 10-20 TL'lik kablo gerekiyor. Kutunun içinden çıkmasını beklerdim. '' burda neyden bahsettiğinizi anlayamadım.

Bu kablo olmadan USB'ler çalışmıyor.
8887473406002.jpg
24G2U-USB-ports.jpg

''Monitör üzerindeki USB portlarının çalışması için 10-20 TL'lik kablo gerekiyor. Kutunun içinden çıkmasını beklerdim. '' burda neyden bahsettiğinizi anlayamadım.

Ben AOC 24G2U kullanıyorum memnunum ve tavsiye ederim.

+ Tasarımı çok güzel.

Arkadaşlar monitörün arka çıkışlarında kulaklık için mikrofon ve hoparlor olarak 2 giriş mi var yoksa tek giriş mi var ?
Bir de benim kendi ses sistemim var. Monitörün hoparlörünü kullanmamak için ne yapmalıyım ?

Geri
Yukarı