ASUS TUF VG249Q yeşil piksel sorunu

mstrfnd

Centipat
Daha 3 gün önce elime ulaştı ve dikkatlice incelediğimde böyle bir şey yoktu. Sadece koyu tonlarda, özellikle siyahta belli oluyor bu yeşil pixel. Ölü mü sıkışmış pixel mi olduğunu da net anlayamadım. Bezle sildim, üstüne bastırdım, çevresine bastırdım. 12 saat gücü kestim ama düzelmedi hiçbir şekilde. İade edilmeli mi bu şimdi? Geçme şansı varsa nasıl geçer? Hepsiburada'dan aldım ama satıcı farklı ve ürün şu an stokta yok. İade işlemleri ne kadar sürer bilgisi olan var mı?

Dosya Ekleri

• wqeqwe.jpg
    wqeqwe.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 45
Daha 3 gün önce elime ulaştı ve dikkatlice incelediğimde böyle bir şey yoktu. Sadece koyu tonlarda, özellikle siyahta belli oluyor bu yeşil pixel. Ölü mü sıkışmış pixel mi olduğunu da net anlayamadım. Bezle sildim, üstüne bastırdım, çevresine bastırdım. 12 saat gücü kestim ama düzelmedi hiçbir şekilde. İade edilmeli mi bu şimdi? Geçme şansı varsa nasıl geçer? Hepsiburada'dan aldım ama satıcı farklı ve ürün şu an stokta yok. İade işlemleri ne kadar sürer bilgisi olan var mı?

Ölü pixel.

HZ düşürün ya da yükseltin olmadı ise BIOS'a girin orada da var mı sorun bakalım.

Bu ölü piksele benziyor Youtube'de ölü piksel renk testleri var oradan video açıp bakarsan daha yararlı olacaktır eğer hiç bir şekilde gitmiyorsa iade işlemini başlat. 14 Gün iade etme hakkın var diye biliyorum.

Servisede gonderseniz bence yine ayni sorunu yașarsiniz. En iyisi bu monitörü elden çikarip yeni monitör almak önerim:

Gecmis olsun. ASUS ile bir iletisime gecin olmadi servise yollayin

Monitörü beğendim, fakat servise yollama olayından çekiniyorum haftalarca gelmeme gibi bir sıkıntısı olur mu? Şu an yedek monitörüm yok.

Bu ölü piksele benziyor YouTube'da ölü piksel renk testleri var oradan video açıp bakarsan daha yararlı olacaktır eğer hiçbir şekilde gitmiyorsa iade işlemini başlat. 14 Gün iade etme hakkın var diye biliyorum.

İade hakkım var, ölü pixel testlerine de baktım. Sadece koyu temalarda belli oluyor.

Servise de gonderseniz bence yine ayni sorunu yașarsiniz. En iyisi bu monitörü elden çıkarıp yeni monitör almak önerim:

Alırsam 24" monitör alacağım tekrar. Fakat aldığım yerde stokları bitmiş, Hepsiburada'dan almıştım. Stok olmadığı için de değişim olmaz sanırım. Servis de uğraştırır mı onu da bilmiyorum.

Monitörü beğendim, fakat servise yollama olayından çekiniyorum haftalarca gelmeme gibi bir sıkıntısı olur mu? Şu an yedek monitörüm yok.

İade hakkım var, ölü pixel testlerine de baktım. Sadece koyu temalarda belli oluyor.

Alırsam 24" monitör alacağım tekrar. Fakat aldığım yerde stokları bitmiş, Hepsiburada'dan almıştım. Stok olmadığı için de değişim olmaz sanırım. Servis de uğraştırır mı onu da bilmiyorum.
Servis seni uğraştırır 14 gün iade hakkını yersen hiç bir şey hak iddia edemezsin diğer arkadaşın dediği gibi ürünü iade et ve bütçen yetiyorsa Asus Tuf VG27VQ 27. Ürünü ala bilirsin. veya başka yerden aynı monitörünü sipariş vere bilirsin.

Hepsiburada'ya pazartesi iade edeceğim. Satıcı Hepsiburada değil. Bu iade süreci ne kadar sürer? Bir de içinden çıkan aparatların küçük poşetleri yok ama köpük ve kutu sağlam. Bir sorun olur mu bunlar. 10 gün falan sürecekse iade etmeyeceğim monitörüm yok şu an.

Geri
Yukarı