ASUS TUF VG249Q1R DisplayPort aralık dışında hatası

AlperHrd

Decapat
Merhabalar monitörüm ASUS 165 Hz'lik bir monitör. Bilgisayarı yaklaşık 1 ay önce aldım ve 1 aydır sorunsuz DisplayPort kablosuyla kullanıyorum fakat 3 gün önce bilgisayarı açtığımda aralık dışında hatası aldım. HDMI kablosuyla bağladığımda ise bilgisayar sorunsuz açılıyor aygıt yöneticisinden driver güncellemelerini kontrol ettim hiçbir sorun yok çözünürlük 1920×1080 seçili fakat HDMI kablosunu çıkarıp DisplayPort kablosuyla bilgisayarı açarsam yine aralık dışında hatasını alıyorum bunu nasıl çözebilirim?

Sistem
  • ASUS RTX 2070.
  • ASUS TUF B-550M Plus.
  • 16 GB RAM.
  • R5 3600XT.

Monitör:
ASUS TUF VG249Q1R 23.8 IPS 165Hz 1ms FreeSync 1920X1080.

Son düzenleyen: Moderatör:
aralık dışı demek monitörün hertz oalyı ile alakalı bir durum.Belli ki kablo yada herhangi bir parça olması gerekenin üstündeki hz leri desteklemiyor.Nvidia denetim masasına girip monitöre gir ordan özel çözünürlük oluştur. 144 hz yap düzelir. Öyleki haliyele bir Dp kablosuyla dene.

Monitörünü varsayılan ayarlarına getirmeyi dener misin? sonrada başka bir display port kablosu ile test etmeni öneririm kabloda sıkıntı olabilir.Kbloda sorun yoksa monitördeki kartta dp girişi arızası olabilir.

Çözüm.
Displayport Aralık dışında hatası.
Hdm kablosu ile bağlanın sonra monitör ayarları varsayılan ayarlara çevirin.
Yani monitörü 0 lamış olacaksınız.
Şimdi displayport ile bağlana bilirsiniz.

Geri
Yukarı