ASUS TUF VG249Q1R vs AOC 24" C24G1

Bütçe
1500

Korsanbit

Kilopat
Daha fazla  
60 Hz monitör kullanıyorum artık değişme vakti çoktan geldi 1500 TL bütçem var. Aklımda 2 tane model var.
ASUS TUF VG249Q1R 23.8 IPS 165Hz 1ms.
AOC 24" C24G1 144Hz 1ms

İkisinin fiyatı da şu an aynı. Kavisli olmasından dolayı AOC düşünüyorum ama 165 Hz de mantıklı. Çok karasız kaldım. Sizce hangisini almalıyım? Bunun dışında tavsiyeleriniz var mı?

E-sporcu değilsen ikisinin arasındaki farkı anlayamazsın. Tercihim AOC olurdu kesinlikle. Bugün yine baktım Tuf serisine. Ne bileyim, AOC benim için daha hoş.
Fakat Asus'un da İPS olması cezbedici. Karar senin.
İkisini de önermem.
Bu monitöre azıcık sağdan bakmıştım, berbat görünüyordu panel.

E-sporcu değilsen ikisinin arasındaki farkı anlayamazsın. Tercihim AOC olurdu kesinlikle. Bugün yine baktım Tuf serisine. Ne bileyim, AOC benim için daha hoş.
Fakat Asus'un da İPS olması cezbedici. Karar senin.

Neye göre berbat hocam?

2 modelde başarılı geri dönüşleri iyi olan modeller. Burada geriye kalan dizayn farklılıkları hangisi hoşuna giderse onu al görünüş olarak. 165 Hz ile 140 Hz farkını anlamazsın zaten.

E-sporcu değilsen ikisinin arasındaki farkı anlayamazsın. Tercihim AOC olurdu kesinlikle. Bugün yine baktım TUF serisine. Ne bileyim, AOC benim için daha hoş.
Fakat ASUS'un da IPS olması cezbedici. Karar senin.

IPS bir monitör nasıl yani berbat onu anlamadım?
IPS monitör seçmeni öneririm bende VA panel var. IPS kullanan arkadaş PC'ye oturunca kör oldu.

Ben TN panel kullanıyorum şükret haline bence.

Geri
Yukarı