ASUS TUF VG24VQ monitörde ghosting oluyor

ArKaDo

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. 2-3 gündür ASUS TUF VG24VQ monitörü kullanıyorum, neredeyse her şeyinden çok memnunum fakat tek sıkıntısı ghosting özellikle siyah renklerde aşırı derecede ghosting oluyor. Bunu nasıl çözebilirim veya değişim yaparlar mı? (ürünü Hepsiburada'dan aldım.)

Konu açmam biraz mantıksız oldu ama biraz önce yukarıda yazdığım sorunu çözdüm belki aynı sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olabilir dediğim gibi sadece siyah renkte aşırı derecede ghosting vardı ve aklıma daha önce laptop ekranında yaptığım İntel Grafik Kontrol Merkezindeki ayarlar geldi bende bi deneyeyim dedim ve siyahlardaki sorun çözüldü tek yaptığım şey ise Microsoft Store dan İntel Grafik Kontrol Merkezini indirip basit bir ayar yapmaktı.
1.PNG
2.PNG

Görseldeki tüm renkler ayarını 38 den 50 ye çekince sorun düzeldi belki daha ince bir ayarla daha güzel sonuçlar elde edilebilir.

İyi Forumlar!

Konu açmam biraz mantıksız oldu ama biraz önce yukarıda yazdığım sorunu çözdüm belki aynı sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olabilir dediğim gibi sadece siyah renkte aşırı derecede ghosting vardı ve aklıma daha önce laptop ekranında yaptığım Intel Grafik Kontrol Merkezindeki ayarlar geldi bende bir deneyeyim dedim ve siyahlardaki sorun çözüldü tek yaptığım şey ise Microsoft Store'dan Intel Grafik Kontrol Merkezini indirip basit bir ayar yapmaktı.Eki Görüntüle 886858Eki Görüntüle 886859

Görseldeki tüm renkler ayarını 38'den 50'ye çekince sorun düzeldi belki daha ince bir ayarla daha güzel sonuçlar elde edilebilir.

İyi Forumlar!

Kardeşim aynı monitörü aldım bende de aynı sıkıntı mevcut tam olarak nasıl çözdün?

Konu açmam biraz mantıksız oldu ama biraz önce yukarıda yazdığım sorunu çözdüm belki aynı sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olabilir dediğim gibi sadece siyah renkte aşırı derecede ghosting vardı ve aklıma daha önce laptop ekranında yaptığım İntel Grafik Kontrol Merkezindeki ayarlar geldi bende bi deneyeyim dedim ve siyahlardaki sorun çözüldü tek yaptığım şey ise Microsoft Store dan İntel Grafik Kontrol Merkezini indirip basit bir ayar yapmaktı.Eki Görüntüle 886858Eki Görüntüle 886859

Görseldeki tüm renkler ayarını 38 den 50 ye çekince sorun düzeldi belki daha ince bir ayarla daha güzel sonuçlar elde edilebilir.

İyi Forumlar!
Hocam değerli bilgilendirmeniz için teşekkürler konunun üzerinden neredeyse 1 yıl geçmiş fakat bu uygulama AMD ekran kartında da fayda sağlar mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı