ASUS TUF VG279Q1A panelinde ASUS sitesinde VA diyor ancak Trendyol IPS

regedya

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Monitörlere göz atarken ASUS TUF Gaming VG279Q1A adlı monitörün satış ilanına girdim. Özelliklerine bakarken kendi sitesinde yazanlarla karşılaştırayım dediğimde kendi sitesi panel için VA derken satış sitesi IPS diyordu. Bu aklımı karıştırdı yanlış bir bilgilendirme mi var yoksa üretiminde farklılığa mı gidildi anlayamadım açıkcası. Sizin de incelemeniz için sitelerin linklerini vs SS'leri paylaşıyorum.

Dosya Ekleri

• s1.PNG
    s1.PNG
    10,8 KB · Görüntüleme: 37
  • x2.PNG
    x2.PNG
    7,4 KB · Görüntüleme: 31
ASUS'un TR sayfası yanlış gösteriyor olmalı.

1234.PNG

123.PNG

4352.PNG

Bunları ASUS'un sitesinden aldım.

Ayrıca diğer siteler de doğruluyor;

Aldınız mı, memnun musunuz? Çok ikilemde kaldım. IPS panel olması çok ilgimi çekse de; kavisli ve pivot özelliğinin olmaması şüpheye düşürüyor. 1080p çözünürlükte, 165hz nasıl durur bilemiyorum da. Aklımda GamePower'ın 2K'lık monitörü veya 1080p'lik monitörü vardı. Onlarınki Samsung VA panel işte, bu IPS. Tek artısı bu gözümde.

Aldınız mı, memnun musunuz? Çok ikilemde kaldım. IPS panel olması çok ilgimi çekse de; kavisli ve pivot özelliğinin olmaması şüpheye düşürüyor. 1080P çözünürlükte, 165Hz nasıl durur bilemiyorum da. Aklımda Gamepower'ın 2K'lık monitörü veya 1080P'lik monitörü vardı. Onlarınki Samsung VA panel işte, bu IPS. Tek artısı bu gözümde.

Normalde alacaktim ama fiyatlari ucurdular xd

Neredeyse 1 ay olmuş konuya ama alanlar oldu mu? Trendyol'da 1860 lira indirime girmiş diye aldım. Ucuz buldum fiyatı o yüzden. Alan olduysa nasıl iyi mi? 27 inç'lik monitörde 2k olmazsa iyi gözükmez filan diyorlar.

Ben almadım ama benzeri bir acer monitörü aldım o da 27 inç 1080p. Memnunum yeteri kadar uzakta oynarsan daha güzel bence 24 inç den.

Geri
Yukarı