ASUS TUF VG27aq ışık sızması sebebiyle iade edilmeli mi?

Ertugrul S.

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba;
ASUS TUF VG27aq satın aldım ama canımı sıkan bir durumla karşılaştım. fotoğraflarda görebileceğiniz gibi sağ, sol, üst ve alt köşelerde parlama var.

Recep Baltaş ve Ali Güngör'ün ışık sızması nedir videosunu da seyrettim. Önemli nokta şu, monitörün tam karşısında otururken bu parlamalar sadece siyah ekranlarda ortaya çıkıp rahatsız ediyor. Ben sadece oyun oynamıyorum, bu monitöru film ve dizi seyretmek için de kullanacağım.
Her siyah ekranda böyle parlayan bir monitör rahatsız etti beni. 4000 TL verdiğim bir cihazda böyle bir durumla karşılaşmak beni üzüyor.
Önceki monitörüm de IPS idi ama böyle bir parlama yoktu, 10 senedir kullanıyordum.

İnternette okuduğum yorumları ve ayar tavsiyelerini hep denedim ama hiçbiri işe yaramıyor (parlaklık kısma vb).
Sizce iade mi etmeliyim? Değişim mi istemeliyim?

@Recep Baltaş @Ali Güngör

IMG_3921.JPG
IMG_3892.JPG
IMG_3893.JPG
IMG_3910.JPG
IMG_3928.JPG
IMG_3929.JPG
yardımcı olan bir müslüman yok mu

Son düzenleme:
Moderatör konunun başlığını değiştirdiğin için kimse bakmıyor yardımcı olan da yok birde benim yazdıklarımla uğraşıyorsun.
Işık Sızması mı ips glow mu ? şeklinde değiştir bari yaptığını düzelt..

Değişim yapsalar bile aynı performansı alırsınız. Zira RTİNGS testine göre aynı bölgelerde aynı seviyelerde IPS glow var.
Bu durumdan rahatsız oluyorsanız şu gibi başarılı siyah tekdüzeliğe sahip monitörleri öneririm.

Değişim yapsalar bile aynı performansı alırsınız. Zira RTİNGS testine göre aynı bölgelerde aynı seviyelerde IPS glow var.
Bu durumdan rahatsız oluyorsanız şu gibi başarılı siyah tekdüzeliğe sahip monitörleri öneririm.
Fotoğraflarda gördünüz değil mi ? Ben mi hatalıyım diye düşünmeye başlamıştım.
Önerdiğiniz modelin fiyatı benimkinden daha ucuz itopya da ( 1400 tl fark var) inceledim @bazzinga bu markada ölü piksel sorunu yaşadığını ve firmanın kendisine çile çektirdiğini anlatmış. Benim monitorde ölü piksel yok amazon dan aldım iade etme sürecinde çile çekmeye değer mi diye düşünüyorum..
Sizce uğraşmalı mıyım?

Fotoğraflarda gördünüz değil mi ? Ben mi hatalıyım diye düşünmeye başlamıştım.
Önerdiğiniz modelin fiyatı benimkinden daha ucuz itopya da ( 1400 tl fark var) inceledim @bazzinga bu markada ölü piksel sorunu yaşadığını ve firmanın kendisine çile çektirdiğini anlatmış. Benim monitorde ölü piksel yok amazon dan aldım iade etme sürecinde çile çekmeye değer mi diye düşünüyorum..
Sizce uğraşmalı mıyım?

VG27AQ
uniformity-large.jpg

Görsel: https://i.rtings.com/assets/products/WZJvpxPX/asus-tuf-vg27aq/uniformity-large.jpg

VX2758-2K
uniformity-large-1.jpg

Görsel https://i.rtings.com/assets/products/r5QkrrUi/viewsonic-vx2758-2kp-mhd/uniformity-large.jpg

Mükemmel diyemem ama homojen diyebilirim.
Satın aldığınız satıcıya bağlı olarak değişir.

iTOPYA güvenilir bir yer mi ? Hiç alışveriş yapmadım. Bu monitorde ölü piksel sorunundan bahsedilmiş böyle bir sorun çıkar mı ? Şikayetlere baktım firmanın pek iyi bir yer değilmiş gibi .
Ne dersiniz ?

iTOPYA güvenilir bir yer mi ? Hiç alışveriş yapmadım. Bu monitorde ölü piksel sorunundan bahsedilmiş böyle bir sorun çıkar mı ? Şikayetlere baktım firmanın pek iyi bir yer değilmiş gibi .
Ne dersiniz ?
İtopya'dan şikayetçi olan çok. Anasondan alın derim.
Itopya'ya baktım ama fiyatı çok ucuz. Kullandırmadı değil ama riske girmeye değer gibi duruyor.

İtopya'dan şikayetçi olan çok. Anasondan alın derim.
Itopya'ya baktım ama fiyatı çok ucuz. Kullandırmadı değil ama riske girmeye değer gibi duruyor.
Fiyat nedeniyle şüpheye düştüm İtopya dan. Piyasanın en ucuzundan 300 tl daha ucuz ve bu fiyat tek çekim fiyatıymış belki bundan belki monitorde bir sorun var kimsenin günahını almak istemiyorum. Kararsız kaldım. Kusura bakma sizi de yordum.

İtopya güvenilir bir yer mi? Hiç alışveriş yapmadım. Bu monitörde ölü piksel sorunundan bahsedilmiş böyle bir sorun çıkar mı? Şikayetlere baktım firmanın pek iyi bir yer değilmiş gibi.
Ne dersiniz?

7 Mayıs 2021 tarihinde itopya.com üzerinden AOC C27G2U monitör aldım. 2 adet ölü piksel çıktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı