ASUS TUF VG27AQ vs LG 27GN880-B

Bütçe
4000 tl civarı

yfyesilbag

Femtopat
Daha fazla  
Intel Core i5 10400F 2.9 GHz 4.3 GHz 12MB 1200p.

MSI Z490-A PRO DDR4 s+v+gl 1200p.

Palit RTX3070 GAMING PRO 8 GB 256Bit GDDR6.

Kingston HyperX 16 GB (2x8) 3200MHz DDR4.

Zalman ZM700-txıı 700W 80+ Bronze.

Dostlar böyle bir sistemim var ve 2 K, 27inç monitör bakıyorum asıl amacım oyun oynamak.

1 hafta içerisinde temin edebileceğim stoklarda olan bir ürün arıyorum şu 2 model arasında kaldım yorumlarınız nedir?
ASUS TUF VG27aq.
LG 27GN880-B.

2 ürün arasında kalma sebebim ASUS'un DP 1.2, LG ise 1.4 destekliyor ama bu durum benim için ne kadar anlam ifade ediyor onu bilemiyorum 2K DP 1.2 olunca sıkıntı yaşanıyor mu? Anladığım kadarıyla 1.4 2 kdan ileri düzeylerde önem arz ediyor. Bunlardan ziyade DP 1.2'nin HDR desteklemediğine dair bilgiler okudum. Bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevirinirim.

Bunlar dışında sistemime uyumlu, oyun odaklı, bu fiyat bandında monitör tavsiyelerinize açığım dostlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende 1-2 hafta içerisinde monitör alıcam. Bu iki model benim de aklımda . Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim.

DP 1.4'ün bu monitörlerde anlamı yok. Sadece HDR kullanmak için gerekli olabilirdi ama bu monitörlerde gerçek anlamda hdr desteği zaten yok. VG27AQ'nın esas sorunu 60 fps civarlarında ghosting yapması. Cyberpunk gibi oyunlarda rtx 3070 60 fps civarını pek geçemeyeceğinden asus kötü tercih olur.
Aslında dell s2721dgf tekrar stoğa girse hepsinden iyi monitör. Veya msi MAG274QRF-QD tekrar 4300'lere satılsa dellden de daha iyi.
s2721dgf, lg ile aynı nanoips paneli kullanıyor. Ama nanoips bana göre herşeyin rengini abartarak koyulaştıran, dolgunlarştıran kötü bir özellik. LG 27GN880 monitörümü srgb moduna alıp bu özelliği etkisiz hale getirerek kullanıyorum.

Galiba Lg de karar veriyor gibiyim, zaten tasarımı da biraz daha fazla hoşuma gidiyordu. Çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.

LG 27GL83A-B 27"IPS, QHD, 144Hz, 1ms, F-Sync Oyun Monitörü: Amazon.com.tr

Hocam bu modele baktınız mı? 27GN880 ile aynı paneli kullanıyormuş bu da. Aralarında çok fark yok diyorlar.
Bende bu monitörü kullanıyorum. Paneli nano ips değil hocam aynı panel değil yani. Ama aralarında performans olarak fark yok. Hatta 850-B den daha iyi gecikme süreleri vardı ama 880-B ile durum nedir bilmiyorum. Ki bildiğim kadarıyla 850-B ile 880-B arasında sadece ergonomik fark var.
Galiba Lg de karar veriyor gibiyim, zaten tasarımı da biraz daha fazla hoşuma gidiyordu. Çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.
Ben de LG’den yana seçim yapmanızı tavsiye ederim. Gecikme süreleri Asus’a göre daha iyi ve Asus’ta olan 60Hz ghosting sorunu yok. Ama ben Nano IPS’in renk doğruluğunu bozduğunu düşünüyorum. Sırf bu yüzden 27GL83A-B almıştım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı