Çözüldü ASUS TUF VG27VQ ile APU uyumsuzluğu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CaglarReyiz

Kilopat
Yer
Edirne
Daha fazla  
Meslek
Gayrimenkul Satış Müdürü
Profil Kapağı
1522576706
Merhaba arkadaşlar,
2.el başlıktaki monitörü aldım. HDMI girişi çalışmıyor. Sistemim Ryzen 3 2200G & 16 GB RAM şeklinde. Anakartım ise A320M, sadece VGA çıkışı mevcut.
Şimdi ben VGA to DP & HDMI aldım denedim görüntü gelmedi. Anakartımı B450M yapsam HDMI girişi var daha sonra HDMI to DP çevirici alsam bu monitörden görüntü alabilir miyim?
Ayrıca monitöre ödeme yapmadım, HDMI girişi çalışmayan bu monitöre sizce ne kadar verilmeli? DP ve DVI çalışıyor dedi, satan arkadaşım daha önce birçok alışverişimiz oldu. Biliyorsunuz ki DVI sadece ekran kartı varken çalışıyor onboard üstünden görüntü gelmiyor. Biraz çıkmaza girdim fikirleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yanlış işte hocam. Bunlar ters çalışmaz. Size linkteki gibi bir dönüştürücü lazım.
n11.com'dan VGA Hdmi Çevirici Dönüştürücü Kablo Ses Destekli Vga to Hdmi seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
Büyük ihtimalle yanlış bir dönüştürücü aldınız. VGA to HDMI olması gerekir. Linkini atar mısınız?

TUF serisini önermem. Görüntü alamamanın sebebi büyük ihtimal monitör kaynaklı. Hazır ödeme yapmamışken vazgeçmek daha mantıklı.

Büyük ihtimalle yanlış bir dönüştürücü aldınız. VGA to HDMI olması gerekir. Linkini atar mısınız?
Merhaba bunları aldım ikisinden de görüntü alamadım.
TUF serisini önermem. Görüntü alamamanın sebebi büyük ihtimal monitör kaynaklı. Hazır ödeme yapmamışken vazgeçmek daha mantıklı.

Çok uyguna alacağım ama.

Dosya Ekleri

• 1_org_zoom (1).jpg
    1_org_zoom (1).jpg
    41 KB · Görüntüleme: 21
  • 1_org_zoom.jpg
    1_org_zoom.jpg
    17,3 KB · Görüntüleme: 26
Yanlış işte hocam. Bunlar ters çalışmaz. Size linkteki gibi bir dönüştürücü lazım.
n11.com'dan VGA Hdmi Çevirici Dönüştürücü Kablo Ses Destekli Vga to Hdmi seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

Çözüm
Merhaba bunları aldım ikisinden de görüntü alamadım.

Çok uyguna alacağım ama.
700-800 altında değilse alınmaz. Kötü renk modu, görüntü vermeme, iç yapı, açılmama gibi birçok sorunu var.

Teşekkürler sipariş veriyorum.
700-800 altında değilse alınmaz. Kötü renk modu, görüntü vermeme, iç yapı, açılmama gibi birçok sorunu var.

Anladım teşekkürler.

Tamamdır hocam. Anakartınız üzerindeki VGA çıkışına takın ve aparatın üzerindeki USB kabloyu da anakartta bulunan bir USB porta takın. Bu kablo besleme için. Ses özelliği aktarma da var. Fakat monitörde hoparlör yoksa takmaya gerek yok.

Tamamdır hocam. Anakartınız üzerindeki VGA çıkışına takın ve aparatın üzerindeki USB kabloyu da anakartta bulunan bir USB porta takın. Bu kablo besleme için. Ses özelliği aktarma da var. Fakat monitörde hoparlör yoksa takmaya gerek yok.

Hocam peki HDMI çıkışı olan B450M bir anakart alacağım, monitördeki DP girişini kullanacağım bu şekilde görüntü alabileceğim bir dönüştürücü linki atabilir misiniz? ( monitörün HDMI girişi arızalı)
DVI girişi var monitörün ama ekran kartsız görüntü gelmiyor diye biliyorum. 24+1.

Hocam peki HDMI çıkışı olan B450M bir anakart alacağım, monitördeki DP girişini kullanacağım bu şekilde görüntü alabileceğim bir dönüştürücü linki atabilir misiniz? ( monitörün HDMI girişi arızalı)
DVI girişi var monitörün ama ekran kartsız görüntü gelmiyor diye biliyorum. 24+1.
HDMI to DVI alabilirsiniz. Zaten yakın teknoloji. HDMI to DP olanları biraz pahalı ve genelde yurt dışı oluyor. DP to HDMI olanlar da ters çalışmıyor. Linkteki gibi bir kablo alabilirsiniz.

Geri
Yukarı