ASUS TUF vs. MSI KATANA GF66 vs. Dell G15

Bütçe
13500 TL

EZİC AJANI

Decapat
Makaleler
1
Bütçem 13.500 lira. Bütçeyi aşabilirim ve şu laptopları buldum, sizce nasıllar ve aralarında en iyisi hangisi?
@Radeon RX 5500M

Bütçem 13.500 lira. Bütçeyi aşabilirim ve şu laptopları buldum, sizce nasıllar ve aralarında en iyisi hangisi?
@Radeon RX 5500M

15500e çıkabilir misiniz?

Dell 85 Watt 3050 barındırıyor, diğer iki model ise 70 Watt, ayrıca özellikle MSI modelin kasa ve soğutma kalitesi daha düşük.

Dell'in ekran kartının yüksek W barındırdığını biliyordum fakat ASUS ve MSI'ın ekran kartının düşük olmasına gerçekten şaşırdım. Ve MSI nasıl olabilir de kasa ve soğutma kalitesi düşük olabilir aklım almıyor.
ASUS ve MSI'ı bana daha Gaming laptopu gibi geldiği için seçtim aslında. İnternette de yazılanlara göre i5 11400H, R5 5600H'tan iyi gözüküyor.

Dell'in ekran kartının yüksek W barındırdığını biliyordum fakat ASUS ve MSI'ın ekran kartının düşük olmasına gerçekten şaşırdım. Ve MSI nasıl olabilir de kasa ve soğutma kalitesi düşük olabilir aklım almıyor.
ASUS ve MSI'ı bana daha Gaming laptopu gibi geldiği için seçtim aslında. İnternette de yazılanlara göre i5 11400H, R5 5600H'tan iyi gözüküyor.
11400H ile 5600H oyun konusunda neredeyse aynı sayılırlar fakat 5600H render gibi işlerde daha iyi, ayrıca MSI konusuna gelirsek GF serisi MSI'In giriş seviyesi kasası ve çok başarılı değiller, özellikle GF63 fiyaskosunu unutmamak lazım.

11400H ile 5600H oyun konusunda neredeyse aynı sayılırlar fakat 5600H render gibi işlerde daha iyi, ayrıca MSI konusuna gelirsek GF serisi MSI'in giriş seviyesi kasası ve çok başarılı değiller, özellikle GF63 fiyaskosunu unutmamak lazım.

Hmm anladım hocam. Demek ki R5 tercih etmeliyim ki zaten R5 istiyordum. Sizce ileride Dell olan laptopa 8 GB daha RAM eklersem nasıl olur?

Hmm anladım hocam. Demek ki R5 tercih etmeliyim ki zaten R5 istiyordum. Sizce ileride Dell olan laptopa 8 GB daha RAM eklersem nasıl olur?
Dell'in içinde 2x4 RAM var ve ekleyecekseniz 2x8 RAM alıp 2x4 RAM'i çıkarmanız lazım, ama 16'ya çıkarsa tam performansı elde edebilirsiniz, ayrıca 2x4 RAM'i satıp alacağınız RAM'lere katkıda bulunabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı