ASUS TUF Z590 Wi-Fi GTX 960 sisteme Monterey kurulur mu?

Hocam ASUS Z590 EFI dosyasını nereden bulabilirim? Sosyal'de bulamadım. Kendim nasıl hazırlayabilirim? Teşekkürler.
1651432550115.png

Bu arada bu SSD'yi temin edebildim umarım sorun yaşamam kurulum esnasında.

Son düzenleyen: Moderatör:
İmajın içindeki EFI dosyasını kullanabilirsiniz. Sisteminiz ile uyumlu olan Config dosyasını "config.plist" olarak adlandırın ve BIOS ayarlarını yapıp kuruluma başlayın.

Öncelikle teşekkür ederim. Dün de birkaç gündür bununla alakalı açtığım konuda ilerleyemedim. Sağ olsun hocalarımız bir Config ayarlamasına rağmen hatta GitHub üzerinde bazı kurulum gerçekleştiren konulara erişmeme rağmen en son siyah ekranda kaldım. Çözemedim 3 gündür ana kurulum ekranına gelemiyorum, sistem başlıyor ve kısa süre sonra siyah ekrana geçiyor. Bu konuyu açarken kurabilir miyim diye açmıştım. @yusufklncc arkadaşımız geçerli yerde konu açarsanız geriye kalan işlemler için yardımcı olunur demişti. Bende diğer konuyu açtım forumda bilgi kirliliği ve sorun olmaması için konuyu kapatmalarını ya da kilitlemelerini rica ediyorum. Diğer konu üzerinden konuya hakim tecrübeli hocalarımızdan destek bekliyorum. Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlarada ayrıca teşekkür ederim.

Öncelikle teşekkür ederim. Dün de birkaç gündür bununla alakalı açtığım konuda ilerleyemedim. Sağ olsun hocalarımız bir Config ayarlamasına rağmen hatta GitHub üzerinde bazı kurulum gerçekleştiren konulara erişmeme rağmen en son siyah ekranda kaldım. Çözemedim 3 gündür ana kurulum ekranına gelemiyorum, sistem başlıyor ve kısa süre sonra siyah ekrana geçiyor. Bu konuyu açarken kurabilir miyim diye açmıştım. @yusufklncc arkadaşımız geçerli yerde konu açarsanız geriye kalan işlemler için yardımcı olunur demişti. Bende diğer konuyu açtım forumda bilgi kirliliği ve sorun olmaması için konuyu kapatmalarını ya da kilitlemelerini rica ediyorum. Diğer konu üzerinden konuya hakim tecrübeli hocalarımızdan destek bekliyorum. Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlarada ayrıca teşekkür ederim.
Z590 serisi anakartlarda dahili grafik işlemciyi desteklemediğinden aktive edemessiniz. Ne kadar adı UHD 630 olsada aktive olmuyor. Harici rx570 üstü ekran kartına ihtiyacınız var. Kolay gelsin

Merhaba konuyu tam bir sene önce açtım kardeşim bu yola girdiğim için çok pişmanım 600 e yakın efi kullandım bireysel destek aldım. yetmedi rx6600 ekran kartı aldım. Malesef kurulumu yapamadık bu hafta için mac mini ile hackintosha girmeden veda edeceğim. yinede 1 sene sonra konuyu görüp cevap yazdığın için teşekkur ederim.

Geri
Yukarı