Asus UX31A - ve Vodafone macerasi

Mert Can Urcan

Megapat
Daha fazla  
Meslek
Endustri Urunleri Tasarimi / Stratejik Tasarim
Iyi gunler hepinize,
An itibariyle fantastik bir durumla karşılaştım; suçlusu sensin Asus diye besteye başlamadan önce hikayeyi anlatayım.

Nişanlımın evini taşıdıktan sonra internet bağlantısı olmadığı için işlerini Vodafone USB modem ile 3G üzerinden halletmeye karar verdi, sevgili prenses usb'yi sağdaki usb arabirimine taktı ve işlemlere devam etti... sonra sevgili UX31'in şarjının biteceği uyarısıyla bağlantıyı kesip soldaki usb'ye taktı, laptop'u şarja taktık bi yandan... vodafone'un sevgili programı ise modemi algılamadı. Her genç çift gibi biz de bu saçma olay üzerine heyecanlandık. Win 8 kurulu olan bu SSD destekli sistemde USB'nin bize lölö yapması açıkası "nö'lüyü lö?" havasına soktu bizi. Romantizmi kaybettik.

denediklerimiz:

- restart it Bill.
- Vodafone programını silip yeniden sol usb'ye takıp kurmak
- usb'lere takılı veya takılı değil iken restart etmek
- şarj %100 iken denemek

usb'ler herhangi bir problem göstermemektedir - usb hdd, usb / telefon kablosu, usb hoperlor, usb jesus ile yaptığımız denemelerde usb'ler lölö yapmaz iken, usb'yi sol taraftaki girişe taktığımız anda "lö lö lö sököneee!" demektedir bize.

Arkadaş budur: ASUS - Notebook- ASUS ZENBOOK UX31A

Usb Modem ise bu tiptir - herkes gözlüksüz görebilsin, körlerin gönül gözleri açılsın boyutlu gorsel:
cmyk-high-resolution194449lr.jpg

- - - Güncellendi - - -

Not: win 8 kurulu gelmistir, suruculer update edilmis, surulen donanimlas ise timar edilmistir. fantastik bakis asilarinizi bekliyoruz.*

*bakis asisi.

Guzel gozukuyor 2 boyutlu bir ekran dahilinde; Huawei modem olarak fakat yamuluyor olabilirim, kesin cevabi ayik bir sekilde laptopa baktigimda tekrar verecegim. Bir de 10cm usb uzatmasiyla deneyecegim - calisirsa ne ala.

USB'ler Usb 3.0, mavi arabirim ve SS tag'li.

Seagate external HDD'ler, Logitech hoperlorler, android / ios telefonlar, usb hafiza kartlari calismakta.

Urun tasariminda kullanilan sarj aygit baglantisindan oturu hafif tombul USB baglantilar problem yaratmakta. Sozum meclisten asus'a, sen 0 beden hangi kadin gordun ki guzel bir cocuk dunyaya getirsin? Usb'leri modellerken duzgun yap muhendis evladim/tasarimci meslektasim.

Taşınma işlemleriyle meşgul olduğumdan geç cevaplıyorum arkadaşlar;

1 - Sony Vaio VPCF117FX Win 7 64bit üzerinde, usb/esata üzerinde takılı kurulum yaptım. Kurulum ve bağlantılar sorunsuz gerçekleşti.

Dizkıran'ın (16.4"'lük dizüstü olmaz ki) Sağ tarafındaki iki USB'den birinde Logitech Unifying Reciever* var; sağ tarafa takmak için fiziksel girişimlerde bulundum. Kendisi etine dolgun bir USB modem olduğu için o minnacık Unifying Reciever'i bile hafiften yana itti, ilk 20 saniye otomatik sürücü kurulumu ile geçti ve Vodafone'un kendi programında "Şebeke aranıyor" (yani bir cihaz/aygıt/anten buldum, ilişkiye açığım) yazdıktan 10 saniye sonra "Cihaz bulunamadı" dedi.

20cm'lik USB 2 SS destekli bir uzatma kablosuyla denedim acaba temassızlık mı yarattım diye, onda da bana mısın demedi.

Vodafone'un kendi bilgibankalarına göz attığımda ise Denetim Masası'nda Aygıt'larla ilgili bölümden kaldırdıktan sonra istenilen USB port'una takıldığında sorunun giderileceği yazıyordu. Denedim ve başarılı oldum.

Şu an uzatma kablosuyla çalışmakta. LUR*'un yanındakine bağlı.

2 - Bu akşam veya bu hafta içinde bir akşam aynı işlemi Asus'ta da deneyeceğim. Sony'deki deneyimimden dolayı bunun tam olarak sürücü kaynaklı bir problem olduğunu düşünmüyorum, daha çok Vodafone'un veya Huawei'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Benzer problem yasayanlar icin:

1. Modem modeli K3715'dir.
  2. Vodafone programını kapatın.
  3. USB Modem'i çıkartmayın ve Denetim Masasında Aygıt yöneticisine ulaşın.
  4. Modem sekmesi altında Huawei / USB Modem olarak gözüken aygıtı kaldırın.
  5. İşlem bitince USB'yi çıkartın.
  6. Kullanmak istediğiniz USB'ye takın ve tanıtım işlemlerini uygulayın.
  7. Bağlantı programını açın ve her şey yolundaysa bağlanın.
  8. Eğer bağlantı programını açtığınız halde görünmüyorsa modem üstündeki yanıp sönen yeşil renkli bir ışık var mı bakın.
  9. Işık yok ise usb'den bağlı diğer cihazları güvenle(!) kaldırın, sonra tek tek takın, usb'nizi kontrol edin.
  10. Dizüstünüzün adaptörünü takıp 9 numarayı tekrar uygulayın ve 3. 4. işlemleri tekrarlayın fakat bu sefer aygıtı kaldırmak yerine sürücüsünü silin ve diğer işlemlere devam edin.

Asus konusunda bilgilendirme yapacağım.
Başarılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı