ASUS UX461UN harici MX150 mavi ekrana sebep oluyor

atlantisegidek

Decapat
Merhaba dostlar,

Asus UX461UN notebookum mavi ekran veriyordu. DDU ile NVIDIA® GeForce® MX150 harici ekran kartını kaldırdığım da artık mavi ekranın vermediğini saptadım. Sorun harici ekran kartı ile alakalı fakat ben Notebook'ta MX150 ekran kartını yoracak bir şey yapmıyorum.

Not 1: HDMI bağlantı ile farklı bir monitörde çift ekran olarak kullandığım zaman daha sık mavi ekran veriyordu.
Not 2: Bu durumda aklıma overclock yapmak geldi fakat mantıklı mıdır, bilemedim?

Durum ile ilgili desteklerinizi beklemekteyim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani söylediklerinize göre bu anlamı çıkardım. Daha doğru çözüm için sistemin tam özelliklerini yazıp paylaştığım konudaki gibi minidump dosyalarını paylaşın:
@claus @Murat5038

Yani söylediklerinize göre bu anlamı çıkardım. Daha doğru çözüm için sistemin tam özelliklerini yazıp paylaştığım konudaki gibi minidump dosyalarını paylaşın:
@claus @Murat5038

Hocam ilk baktığım yer minidump dosyasıydı ama dosya oluşmuyor, çünkü mavi ekran verdiğinde saatlerce beklememe rağmen yüzde tamamlanmıyor, %0'da kalıyor oraya hiç girmeyelim, çok karışık :) Ben overclock yöntemlerine bakayım en iyisi belki çözümü bu şekilde olabilir.

Geri
Yukarı