ASUS VA229HR BIOS "Out of Range" hatası

Yosemite Sam

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Amasya Geydoğan
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, monitör sadece Windows'tan itibaren görüntü vermeye başlıyor, hatta Windows loading kısmında BIOS simgesi çıkmıyor. Ama televizyona taktığımda her şey olması gerektiği gibi HDMI portundan görüntü alıyorum. BIOS kısmında monitörde out of range diye bir hata çıkıyor.

Ekran kartı: RX 5700 XT.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu bende yaşıyorum RX570 varken sorun yoktu RX 5500 XT'ye geçtim DDU ile driverları silip en baştan driverı yükledim ama hiçbir çözüm bukamadım. En son monitörü değiştirmeyi düşünüyorum çünkü BIOS'a girmek için bile PC'yi TV'ye bağlamam gerekiyor.

Aynı sorunu bende yaşıyorum RX570 varken sorun yoktu RX 5500 XT'ye geçtim DDU ile driverları silip en baştan driverı yükledim ama hiçbir çözüm bukamadım. En son monitörü değiştirmeyi düşünüyorum çünkü BIOS'a girmek için bile PC'yi TV'ye bağlamam gerekiyor.
Dostum sorun hdmi çıkışında ve yazılımsal. Destek gelene kadar DP to HDMİ aparatı ile sorunu çözebilirsin. Ben bu şekilde çözdüm.

HDMI bağlantı ile aynı sorun ile karşılaştım. Sizin denediğiniz DP to HDMI kablo ile de sorunu çözemedim.
ASRock (anakart) ve ASUS (monitör) yetkili servisleri ile görüştüm fakat sonuç alamadım. İkisi de topu birbirlerine atıyorlar.

Yazılımsal demişsiniz. Hangi yazılımdan bahsediyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı