Tüketici Hakem Heyetine başvuru yaptınız ve aleyhinize mi karar çıktı?
Başvuru hiç yapmadım yapar isem kazanırmıyım ayrıca bu süreç içerisinde monitör bende mi kalıyor bizzat teknik servis ile görüştüm garanti firması bana dediği 1 pixsel hiç bir zaman garantiye girmiyor ben bunu ne onarım yaparım yada değişim fişi vermem deyip sitemli sitimli konuşuyorlar aldığınız firma ile görüşün diyor

Başvuru hiç yapmadım yapar isem kazanırmıyım ayrıca bu süreç içerisinde monitör bende mi kalıyor bizzat teknik servis ile görüştüm garanti firması bana dediği 1 pixsel hiç bir zaman garantiye girmiyor ben bunu ne onarım yaparım yada değişim fişi vermem deyip sitemli sitimli konuşuyorlar aldığınız firma ile görüşün diyor
Siz sadece bilirkişi raporu için monitörü bir kereliğine bilirkişiye götürüyorsunuz, rapor yazıldıktan sonra size teslim ediliyor. 1 ölü piksel bile garanti kapsamına giriyor. Servisin size söylediklerini de başvurunuzda belirtin.

Sizin sorununuz takılı piksel de olabilir. Üzerine parmağınızla hafifçe bastırdığınız zaman rengi normale dönüyor mu? Şu linki incelemenizi öneririm: Takılmış Piksel Sorun Giderme | Ölü Piksel Test
Teşekkür ederim mesajınız için. ASUS XG248Q monitörümde az önce siyah üzerinde belli olan mavi piksel fark ettim. Garanti sürecini araştırırken bu konudaki mesajınıza denk geldim. Sitede denildiği gibi hafifçe panele bastırınca mavi piksel kendiliğinden söndü, normale döndü xD
Bu pikseli daha önce fark etmemiş olmam imkansız beyaz ve parlak görüntüde belli olmuyor zaten. Spotify'ın koyu teması üzerinde gözüme çarptı ancak şimdi geçtiği için mutluyum.

Yeni konular

Geri
Yukarı