Asus VG248QE 144Hz'e Nasıl Çıkılır?

Baha Enes Lezzet

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Dün Vatan'dan Asus'un VG248QE modelini aldım. Şu an her şey tamam fakat 144Hz ile nasıl çalıştıracağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Dün Vatan'dan Asus'un VG248QE modelini aldım. Şu an her şey tamam fakat 144Hz ile nasıl çalıştıracağım?
Bildiğime göre zaten monitör 144Hz'de çalışıyordur. Sisteminize göre oyunlardaki hızı da değişir. Yani GTA 5'i 144FPS'de çalıştırabiliyorsanız 144Hz'de çalıştırır monitör. Eğer 144FPS aşağısıysa FPS'nize göre bir Hz ile çalışır. Test etmek için Pro Evolution Soccer 2013 oynayarak test edebilirsiniz. 60Hz Monitörlere göre daha akışkan ve rahat bir görüntü sağlamış olması gerekir.

Kullandığınız ekran kartı hangisi bilmiyorum ama karta ait kontrol panelinden kontrol edebilir, hertz ayarlamasını yapabilirsiniz.
Ya da (windows 10) direk masaüstüne sağ tıklayıp görüntü ayarları --- gelişmiş görüntü ayarları --- gelişmiş bağdaştırıcı ayarları --- monitör sekmesinden de gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı