ASUS VG248qg ELMB özelliği devre dışı görünüyor

eneZz1

Femtopat
Arkadaşlar, dün ASUS VG248qg monitör aldım. Ekran kartım 5600XT. Sycn özelliği açıkta olsa kapalıda olsa ELMB devre dışı görünüyor. Nasıl bir yol izlemeliyim? Açınca 1 ms oluyormuş ve ben bunu kullanmak istiyorum.

Hocam selam, 240 Hz ise 240'ta mı kullanıyorsunuz? 144 ise 144'te mi? VGA ile bağlamayı deneyin. Açınca aksine input lag oluyor 1ms olmuyor. Türkçe formlarda bununla ilgili bilgi neredeyse yok yabancı formlarda input lag yapıldığını söylüyorlar. Kendim denedim, kapalı kullanmaya karar verdim, sizin seçminiz ancak 1ms olmuyor öyle bir şey yok maalesef.

Hocam selam, 240 Hz ise 240'ta mı kullanıyorsunuz? 144 ise 144'te mi? VGA ile bağlamayı deneyin. Açınca aksine input lag oluyor 1ms olmuyor. Türkçe formlarda bununla ilgili bilgi neredeyse yok yabancı formlarda input lag yapıldığını söylüyorlar. Kendim denedim, kapalı kullanmaya karar verdim, sizin seçminiz ancak 1ms olmuyor öyle bir şey yok maalesef.
hocam birisi ile görüştüm. Asus'ta 1 ms olarak çalışıyormuş. O özelliği açtığınızda 0.5 ms oluyormuş falan. Açmak için ise 120 hz düşürmek gerkiyormuş :)

Hocam birisi ile görüştüm. ASUS'ta 1 ms olarak çalışıyormuş. O özelliği açtığınızda 0.5 ms oluyormuş falan. Açmak için ise 120 Hz düşürmek gerkiyormuş :)

Hocam nedensen ben mümkün olduğunu düşünmüyorum böyle bir şeyin her özelliğin artısı olduğu gibi eksisi de var ELMB gölgelenmeyi yok ediyor yani tabiri caizse "adamın içinden mermi geçmiyor" ancak input lag yapıyor, eğer arkadaşınız bunu kanıtlayabilirse ben sevinirim açıkcası, ben de ASUS 280 Hz kullanıyorum.

@Hamza yıldırım modu açınca 1ms olan ınput lag değil tepkime, MPRT olan. Ghosting ile ilgili.

Input lag ise Ghosting'i etkilemez, görüntünün monitöre ulaşma süresini, gecikmesini etkiler.

Yani bir sıkıntı veya imkansızlık yok, konuda yanlış anlaşılma olmuş.

Hocam merhaba ben de ASUS TUF 280 Hz kullanıyorum ELMB- Adaptive Sync ve overdirive ayarları nasıl olmalı? FPS oyunlarından en iyi değerlere ve en az gecikmeye nasıl ulaşırım? Şimdiden teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı