ASUS VG248QG Monitör görüntü gidip gelmesi

Warg

Hectopat
Makaleler
1
ASUS VG248QG monitörüm sadece CS:GO oynarken gidip 3 sn içinde geri geliyor çok sık yapmıyor ama 2 3 günde bir yapıyor.
Başka oyunlarda daha fazla süre açık kaldı kullandım video film izlerken hiçbir sıkıntı olmuyor.
AFK falan kalmıyorum. Oynarken gidiyor sebebi nedir?
Display kablosu monitörün kendi kablosu değişmeli miyim.
Var ise daha kaliteli DP öneriside istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus VG serisi. çok iyi performanslı ancak her sorun bekleyebileceginiz monitörler oldugu için DP kablosu dahil herşeyi göz önünde bulundurmak lazım.

DP kablo almadan önce G-sync/free sync açıkmı? ona bi bakalım. G-sync/freesync kapatım öyle deneyelim. hemen gidipte 70-90TL kabloya para bayılmayalım.

kapalı hocam
sadece csgo da yapıyor normal çözünürlüğüm 1920x1080 csgoda 1280x960 o yüzdenmi oluyor acaba.

Hayır hala devam ediyor ama sadece CS:GO'da oluyor.
Benim tahminimce CS:GO'da bir kod falan var veya performans ayarı uyku moduna geçiyor fareyi sallayınca geri veriyor görüntüyü.
Çok dandik oyunlar veya CS:GO'dan çok daha kaliteli oyunları 12 13 saat aralıksız oynadım bir sıkıntı yaşamadım.
Monitörümden memnunum almayı düşünürseniz.

Hayır hala devam ediyor ama sadece CS:GO'da oluyor.
Benim tahminimce CS:GO'da bir kod falan var veya performans ayarı uyku moduna geçiyor fareyi sallayınca geri veriyor görüntüyü.
Çok dandik oyunlar veya CS:GO'dan çok daha kaliteli oyunları 12 13 saat aralıksız oynadım bir sıkıntı yaşamadım.
Monitörümden memnunum almayı düşünürseniz.
Oyunu silip tekrar yüklemeyi denediniz mi ?

Bende Valorant'ta yapıyor. Monster v19.4.5 modelini Type-C'den DisplayPort kabloyla bağladım ASUS 24" VG248QG kullanıyorum ve belli bir süre sonra yapıyor fakat bunun FPS oyunlardan kaynaklı, ekran yakalama düşey sekronizasyonla alakalı olduğunu düşünüyorum. MOBA oyunda oynuyorum DotA 2 ama DotA'da yapmıyor böyle bir şey hem de FPS olarak Valorant'ta 250-300 FPS alırken DotA'da 120 FPS üstüne çıkmıyor.

Aynı sorun bende de var. Valorant'ta oyunu ilk açtığımda oluyor. Valorant'ta herhangi bir menüye tıkladığımda 2 sn falan gidip geri geliyor. PC'ye restart atınca düzeliyor. Bu sorunu bende çözemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı