ASUS VG249Q görüntü ayarları

Aynı sorun LG 27GL650F-B monitörüm de mevcut. Bilmiyorum iade etsem mi etmesem mi kararsız kaldım. Görmezden gelebilirim.

Dosya Ekleri

• karelenme.png
    karelenme.png
    438,5 KB · Görüntüleme: 86
Aynı sorun LG 27GL650F-B monitörüm de mevcut. Bilmiyorum iade etsem mi etmesem mi kararsız kaldım. Görmezden gelebilirim.
Eski monitörü iade ettikten sonra almayı düşündüğüm monitör LG GL650F-B idi ancak benzer durumların onda da olduğunu okuyunca vazgeçmiştim. Siz bilirsiniz hocam.

Hocam şu an alışmış gibi oldum ya :) Memnun olmaya başladım.
Ben öyle çok şans vermemiştim ve sürekli gözüm kayıyordu o nedenle alışmaya fırsat olmadan iade etmiştim. Galiba uzun kullanımda görmezden gelinebilir bir durum.

Eski monitörü iade ettikten sonra almayı düşündüğüm monitör LG GL650F-B idi ancak benzer durumların onda da olduğunu okuyunca vazgeçmiştim. Siz bilirsiniz hocam.

Bu gün arkadaşım ile konuştum. Viewsonic XG2705 kullanıyor. Kendisi bana da önerdi ve aynı sahnede color banding olmadıgını söyledi. Kararsız kaldım. Sorunsuz monitör yok bu piyasa da bunu anladım. Samsung monitörler de FreeSync Flickering var. İps monitörler de İps glow vs vs. Saymakla bitmiyor. Bu monitörü iade etsem ne alacagım hakkında hiç bir fikrim kalmadı.

Bu gün arkadaşım ile konuştum. Viewsonic XG2705 kullanıyor. Kendisi bana da önerdi ve aynı sahnede color banding olmadıgını söyledi. Kararsız kaldım. Sorunsuz monitör yok bu piyasa da bunu anladım. Samsung monitörler de FreeSync Flickering var. İps monitörler de İps glow vs vs. Saymakla bitmiyor. Bu monitörü iade etsem ne alacagım hakkında hiç bir fikrim kalmadı.
Sizi çok iyi anlıyorum hocam. Aynı sıkıntıları yaşamıştım panel tercihi, marka tercihi, sorunlu mu sorunsuz mu, fiyatı vs bayağı bir araştırma yapmış çok fazla model arasında kalmıştım. Bir ara eğer istediğim indirimi yakalayabilseydim TN panel alacaktım. Arkadaşıma direkt VS 2405 aldık ve adam gayet memnun. Ben ise karar vermekte bayağı zorlanmıştım. Insan Asus kötü ürün yapmaz diye güveniyor ama her markanın sıkıntılı ürünleri oluyor. Yine de Asus kullanıyorum, memnunum. Sizin bütçeniz nedir?

Ben öyle çok şans vermemiştim ve sürekli gözüm kayıyordu o nedenle alışmaya fırsat olmadan iade etmiştim. Galiba uzun kullanımda görmezden gelinebilir bir durum.

Yüksek bitrate videolar'da bu sorun olmuyor. Düşük bitrate videolar'da oluyor genellikle ve internette videoların yüzde 90'ı düşük bitrate :). 2500 TL kadar çıkabilirim. Ama gerçekten sorunsuz monitör var mı yok mu? İnancım kalmadı.

Yüksek bitrate videolar'da bu sorun olmuyor. Düşük bitrate videolar'da oluyor genellikle ve internette videoların yüzde 90'ı düşük bitrate :). 2500 TL kadar çıkabilirim. Ama gerçekten sorunsuz monitör var mı yok mu? İnancım kalmadı.
Hocam ben şöyle düşünüyorum, cidden iyi paralar vermeyeceksek sorunsuz ürün yok. Mutlaka bir şeylerden feragat etmemiz gerekiyor. Çoğu zaman da neyden feragat ettiğimizi elimize ulaşana kadar anlayamıyoruz. Örneğin kullandığım monitörde de çok iyi bir beyaz dengesi yok, ilk yazdığım yorum hâlâ geçerli. 60Hz TN panel monitörümün beyazlari daha dengeli. Ancak diğer özellikleri bu sorunu perdeliyor. Gözüm de alıştı zaten, iki monitörü yan yana koymadıkça beyazlar arasındaki fark farkedilmiyor. Burada sağlam araştırma yapmak önemli. Eğer aciliyeti yoksa indirim bekleyebilirsiniz. VG259QM modelini 2200 lira gibi bir fiyata almıştım. Şunu da belirteyim, eğer Asus almasaydım XG2405 veya XG2705 alacaktım.

Yeni konular

Geri
Yukarı