ASUS VG249Q Ölü Piksel Sorunu

EquiN0

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba!

22.08.2020 tarihinde Vatan Bilgisayar'dan ASUS VG249Q marka model monitör satın aldım. Satıcı ürünü mağazada olmadığı için internet üzerinden satın aldı. Satıcıya ürün gelince ölü piksel testi yapmasını söyledim. O da "kesinlikle yaparız" demesine rağmen ölü piksel testi yapılmamıştı. Eve götürüp test yapınca bir adet ölü pikselle karşılaştım. İki gün sonra ürünü değişim için mağazaya götürdüm. Satıcı hiçbir şekilde iade veya değişim yapamayacaklarını, en az 5 adet ölü piksel şartı olduğunu ve üç günlük ürünü ASUS yetkili servisine göndereceklerini söyledi. Şu an ürün ASUS yetkili servisinde büyük ihtimalle hiçbir şey yapılmadan geri gönderilecek.

Sizce bu süreçte ne yapmalıyım?
Teşekkürler!

Dosya Ekleri

• IMG-20200827-WA0005.jpg
    IMG-20200827-WA0005.jpg
    229,9 KB · Görüntüleme: 86
  • Screenshot_20200901-174445_Gallery.jpg
    Screenshot_20200901-174445_Gallery.jpg
    256,8 KB · Görüntüleme: 91
Son düzenleyen: Moderatör:
Vatan'ın kesinlikle yardımcı olmadığını bildiğim için hiç uğraşmadan bu süreçte direk olarak Asusla iletişime geçip haklarınızı belirtin. TSE'de belirtilen ve 2010 dan beri uygulanan yasaya göre aldıktan ilk 6 aylık süreçte 1 piksel ve üzeri otomatik olarak ayıplı ürüne girer. Asus'a seçimlik haklarınızı kullanmak istediğinizi ve yasaları bildiğinizi belirtip DOA kapsamında değişim/iade istiyorum diyin. 50/50 şansla yasayı uygulama durumları olduğu için koşullara göre THH'ye başvurup %100 hakkınızı alırsınız. Süreç bölgeye göre pandeminin de etkisiyle 3-6 ay arası sürer. Başvuru rehberi: Tüketici Hakem Heyetine Başvuru Rehberi - Technopat Sosyal

Kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı