ASUS VG24VQ alınır mı?

FPS başta olmak üzere rekabetçi oyunlar için IPS panel tavsiye etmiyorum genelde tepki süresi yüksekliği e yüksek hz'lerde IPS'de yaşanabilecek blur problemleri nedeniyle. Bu monitörde FreeSync var ama zaten eğer güçlü bir sistemin ve iyi bir monitörün varsa herhangi bir adaptive sync teknolojisine ihtiyaç duymazsın. Keza adaptive sync ekran kartı ve monitör senkronizasyonunu input lag ile eşleştiren bir teknoloji. Eğer monitörümü yavaşlatacaksam, niye yüksek hz monitör alıyorum?

Fakat Viewsonic Elite serisi IPS 1ms GtG diyor. Normalde benim bildiğim kadarı ile GtG IPS'de yok. MPRT oluyor 1ms. Ürünü kullanmadım ama merak ediyorum açıkcası. Viewsonic iyi bir marka oyun monitörü konusunda. Fakat hem kullanmadığım için hem de IPS 1 ms muhabbeti biraz kıllandırdığı için tavsiye edemem açıkcası. Yine de Viewsonic oyun monitörü dendiğinde güvenilebilecek 2 3 markadan biri tabi.
üstad gerçekten bilgili olduğun belli
senden yorum istriyorum
asus tuf gaming vg259qm
gigabayt G27FC
acer vg272x
hangisini önerirsin 3600x ve asus 2060 mevcut
veya bu bütçelerde önereceğin nedir

üstad gerçekten bilgili olduğun belli
senden yorum istriyorum
asus tuf gaming vg259qm
gigabayt G27FC
acer vg272x
hangisini önerirsin 3600x ve asus 2060 mevcut
veya bu bütçelerde önereceğin nedir

Teşekkür ederim.

Ne amaçla almayı düşünüyorsun? Yani en çok ne yapıyorsun bilgisayarda ve nelere dikkat ediyorsun? Ona göre cevaplayayım. 3.500 - 4.000TL bandında bu attığın modellerden daha iyileri çıkabilir senin kullanım amacına göre.

Teşekkür ederim.

Ne amaçla almayı düşünüyorsun? Yani en çok ne yapıyorsun bilgisayarda ve nelere dikkat ediyorsun? Ona göre cevaplayayım. 3.500 - 4.000TL bandında bu attığın modellerden daha iyileri çıkabilir senin kullanım amacına göre.
ustam açıkcası profosyonel bir oyuncu değilim ama seviyorum oynamayı . çoğunlukla oyun için film dizi gibi şeyler basit kullanım
aslında bu asus da pahalı geldi ama arkadaşım çok önerdi hem fiyat için hem benim için daha uygun ne önerirsin

Bu attığın 3 model arasında Gigabyte diğerlerinden biraz daha önde.
sRGB ve DCI-P3 desteği var. Renk olarak daha başarılı. Tek handikapı parlaklık tarafında diğer iki model 350cdm2 iken Gigabyte 250cdm2. Çok düşük bir rakam. Yani monitöre direkt güneş ışığı alan bir alanda kullanıyorsan sıkıntı yaşayabilirsin. Parlaklık seviyesi düşük monitörün.

Başka bir sıkıntı ise hangi firmadan aldıklarını bulamadım paneli. O yüzden emin olamıyorum. Diğer iki model AUO kullanıyor. AUO Başarılı bir panel üreticisi.

Fiyatlara da baktığımda Gigabyte daha iyi duruyor ama marka olarak karşılaştırdığımda Gigabyte bir monitör markası değil. Sıkıntı çıkarabilir.

Bu arada BenQ'nun EX2510 modeli çıkacak bu ay içerisinde. 3.000TL civarında olacağı söyleniyor. EX2780Q'nun FHD versiyonu. Aslen bu modeli tavsiye ederim. Hem HDR hem 2.1 kanal gömülü hoparlörü var. Baya iyi bir cihaz. 1ms MPRT ve 2ms GtG IPS panel. Benim şimdiye kadar hem mprt hem gtg değeri bu kadar düşük gördüğüm ilk monitör.

ASUS u neden önermediniz ?
Acer çabuk bozulur vesaire kötü markadır diyenler var sizce bu acerin ürününü alsam sıkıntı yaşarmıyım ?
attığım ürünler arasında en mantıklısı acer geldi fiyata göre baya iyi 2900 tlye
Mesela dediğiniz BenQ ürünü G Sync yok
bu özelliği nerde açmam gerekir çok mu önemli olmazsa eksikliğini hissedermiyim

Asus Monitör konusunda iyi teknolojilere sahip bir marka değil. Donanım işi ayrı, ekran işi ayrı. Yani dünyada LG, Sony, BenQ'dur panel işinin erbabı. Yine tasarım ve fotoğrafçılık tarafında Eizo muhteşemdir. LG ve sony daha çok genel kullanıma hitap eden işler yapıyorlar. LG oyun monitörleri var ve fena değil panel olarak ama dediğim gibi biraz genel bakıyorlar işe.

Acer tabi biraz fiyat performans kafasında ama Predator serisi özellikle TN panelde iyidir. IPS ve VA kısmında çok başarılı değiller.

Bu yüzden BenQ'yu önerdim.

Tavsiye ettiğim modelde FreeSync Premium var, GSync desteği var mı emin değilim. Adaptive sync teknolojisi genelde bilgisayarınızın yavaş kaldığı yerlerde oluşan ekran yırtılmalarını, monitörü de yavaşlatarak önüne geçen bir teknoloji. Yani FreeSync kullandığınızda bir input lag gerçekleşiyor. Monitör ve bilgisayarınız senkronize hale geliyor. Bu senkronizasyon için de bir tarafın yavaşlaması lazım :)

Eğer iyi bir bilgisayar sahipseniz ben adaptive sync teknolojilerinin kullanılmasından yana değilim. Zaten hiçbir turnuvada G-Sync ya da FreeSync açılmaz yarattığı lagden dolayı.

Bu modelin ayrıca 1ms MPRT ve 2ms GtG tepki süresi var. Bu noktada zaten en kral bilgisayarlarla kafa kafaya performans verecektir. Bilgisayarınız düşük konfigürasyonlu ise de, yani 100fps sabit alamıyorsanız, zaten 144hz monitör almak ne kadar doğru orasını bilemiyorum :)

Asus Monitör konusunda iyi teknolojilere sahip bir marka değil. Donanım işi ayrı, ekran işi ayrı. Yani dünyada LG, Sony, BenQ'dur panel işinin erbabı. Yine tasarım ve fotoğrafçılık tarafında Eizo muhteşemdir. LG ve sony daha çok genel kullanıma hitap eden işler yapıyorlar. LG oyun monitörleri var ve fena değil panel olarak ama dediğim gibi biraz genel bakıyorlar işe.

Acer tabi biraz fiyat performans kafasında ama Predator serisi özellikle TN panelde iyidir. IPS ve VA kısmında çok başarılı değiller.

Tavsiye ettiğim modelde FreeSync Premium var, GSync desteği var mı emin değilim. Adaptive sync teknolojisi genelde bilgisayarınızın yavaş kaldığı yerlerde oluşan ekran yırtılmalarını, monitörü de yavaşlatarak önüne geçen bir teknoloji. Yani FreeSync kullandığınızda bir input lag gerçekleşiyor. Monitör ve bilgisayarınız senkronize hale geliyor. Bu senkronizasyon için de bir tarafın yavaşlaması lazım :)

Eğer iyi bir bilgisayar sahipseniz ben adaptive sync teknolojilerinin kullanılmasından yana değilim. Zaten hiçbir turnuvada G-Sync ya da FreeSync açılmaz yarattığı lagden dolayı.

Bu modelin ayrıca 1ms MPRT ve 2ms GtG tepki süresi var. Bu noktada zaten en kral bilgisayarlarla kafa kafaya performans verecektir. Bilgisayarınız düşük konfigürasyonlu ise de, yani 100fps sabit alamıyorsanız, zaten 144hz monitör almak ne kadar doğru orasını bilemiyorum :)
Anladım . Çok teşekkür ederim ilginiz için.
Cs ve benzeri fps oyunlarında +300 fps alıyorum çokta gerek yokmuş o zaman illa g sync olcak diye diğer oyunlarda da çok ayrıntıya takılan insan değilim.
2000-3000 bandında başka önereceğiniz bir monitör varmı 27 inç daha güzel geldi bana 27 inç olarak ne önerirsiniz

Hocam Asus monitör ve samsung monitör araştırıyordum. Forumda yorumlarınıza denk geldim. Asus monitör hakkında çok detaylı bilgiler vermişsiniz. Çok teşekkürler hocam. Acaba ben Samsung un Samsung, LC24RG50FQMXUF, 24 144hz 4ms (Display+Hdmi), Full Hd Freesync Curved Gami̇ng Moni̇tör, 23.4 inches Freesync, Kavisli Oyuncu Monitörü almayı düşünüyorum. Fiyatı şuan 1600 tl acaba yorumunuz nedir? Almalı mıyım?
Başka bir arkadaşın konusunda kendi sorumu soruyorum ama gerçekten kusura bakmasın bu konuyu açan arkadaşımız. Monitörler hakkında çok değerli bilgilere sahip olduğunuz için bu konudan sorayım dedim.
Teşekkürler hocam.

Anladım . Çok teşekkür ederim ilginiz için.
Cs ve benzeri fps oyunlarında +300 fps alıyorum çokta gerek yokmuş o zaman illa g sync olcak diye diğer oyunlarda da çok ayrıntıya takılan insan değilim.
2000-3000 bandında başka önereceğiniz bir monitör varmı 27 inç daha güzel geldi bana 27 inç olarak ne önerirsiniz
Eğer CS:GO odaklı bir monitör alacaksan XL2731'i tavsiye ederim; Color Vibrance ve Black eQualizer çok işine yarayacaktır. Lakin CS:GO için genelde 24" tercih edilir. Bunun için önümüzdeki hafta çıkacak XL2411K'ya da bakabilirsin;

Eğer daha çok günlük kullanıma ve AAA oyunlara önem veriyorsan;

n11 kampanyası da bu monitörün bu arada. Fakat site çöktüğü için atamadım linkini.

Geri
Yukarı