Çözüldü ASUS VG24VQ vs BenQ XL2411P

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

F4tihh

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  

Fiyat sıkıntı değil.

Çözüm
Her monitörde ghosting, ışık sızması ve ölü piksel olma ihtimali var. Asus TUF VG24VQ alman daha mantıklı gibi. VA panel ve Curved ekran senin için ideal bence.
Siz freesync açık kullanıyorsunuz o halde? Ben de şaşırmıştım bende sadece titreme oluyor iz bırakmıyor demiştiniz de. Videodaki gibi o zaman sizin de
Hocam FreeSync kullanmıyorum.Hocam orasını tam anlayamadım ben dediğim gibi sizin sorununuzu ghosting şu anda o bendede var ama dediğim gibi elmb ile azaltıyorsunuz başka çare yok.

Edit:titreme var evet ghosting ile alakalı değil.

Ufodan bir tane var sadece ama izi çıkıyor gibi uzuyor gibi arkadan. Bu mouse imleci gibi. Ghosting mi oluyor bu? Anlamadığım şey PUBG Steam'de çok hızlı hareket ettirmeme rağmen silahı onda ve nişangahta olmadı bu sorun ilginç. Neden olabilir?

Arkadan çıkan izin ne kadar olduğu önemli. Zaten 1ms monitör degil. İz mutlaka olacak. Çok hafiften iz bırakıyorsa sorun yok. Ama ufonun 3'te biri kadar iz bırakıyorsa bariz ghosting sorunudur.
Bir video çekerseniz daha iyi anlarız. Ufoyu sol ekran başından sag ekran sonuna kadar takip ederek video çekmeye çalışın. Anlamadıysanız YouTube'da 'ufo ghosting test' yazarak aratabilirsiniz. Soldan saga kamerayla ufoyu takip etmeniz gerek çekerken video.
ELMB açarsan ghosting daha da artar.

Hocam FreeSync kullanmıyorum.Hocam orasını tam anlayamadım ben dediğim gibi sizin sorununuzu ghosting şu anda o bendede var ama dediğim gibi elmb ile azaltıyorsunuz başka çare yok.

Edit:titreme var evet ghosting ile alakalı değil.
Ghosting mi titreme mi iz bırakma mı hocam :) ?
Arkadan çıkan izin ne kadar olduğu önemli. Zaten 1ms monitör degil. İz mutlaka olacak. Çok hafiften iz bırakıyorsa sorun yok. Ama ufonun 3'te biri kadar iz bırakıyorsa bariz ghosting sorunudur.
Bir video çekerseniz daha iyi anlarız. Ufoyu sol ekran başından sag ekran sonuna kadar takip ederek video çekmeye çalışın. Anlamadıysanız YouTube'da 'ufo ghosting test' yazarak aratabilirsiniz. Soldan saga kamerayla ufoyu takip etmeniz gerek çekerken video.
Öğleden sonra eve varır varmaz yapacağım hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı