ASUS VG24VQR monitörde Ghosting oluyor

Enisyln

Hectopat
Merhaba,
ASUS TUF VG240VQR 165 Hz monitörü aldım. Her şey çok güzel monitörde lakin ghosting problemi oluyor. En çok da siyah renklerde bu yüzden değişime verdim yenisi geldi 1 hafta bekledim gelen cihazda da birebir aynı problem var bu konu hakkında nasıl azaltabilirim ghostingi? Bilen arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim teşekkür ederim.

VA panel problemi maalesef. Aynısını VG24VQ'da yaşadım.

Edit: Ben yanlış anlamışım.
"ASUS TUF VG24vq monitörde ghosting oluyor | Technopat Sosyal" ASUS TUF VG24VQ monitörde ghosting oluyor
Şu konuya bakabilirsiniz.

Sorun çözülmemiş o konuda Intel renk ayarı azaltıyor diye bahsetmiş ama bahsettikleri program Intel istediği için ayar yapamadığım için bu konuyu açtım.
VA panel problemi maalesef. Aynısını VG24Vq'da yaşadım.

Herhangi bir çözüm azaltma yok mudur acaba yani gene değişime yollasam gene aynı problem olacak.

Sorun çözülmemiş o konuda Intel renk ayarı azaltıyor diye bahsetmiş ama bahsettikleri program Intel istediği için ayar yapamadığım için bu konuyu açtım.

Herhangi bir çözüm azaltma yok mudur acaba yani gene değişime yollasam gene aynı problem olacak.
Monitörünüzde Trace Free özelliğini arttırarak ghostingi azaltabilirsin.
Yeniden belirteyim,sorunlu bir model. Yanlış bakmamışım.

Merhaba aynı monitör bende de var ve özellikleri bakımından çok güzel bir monitör olduğu için iade etmek istemedim. Sorununuzu çözebildiniz mı?

Zamanla göz alışıyor galiba emin değilim ama 1 ay kullandıktan sonra gözüme hiç rahatsız etmedi kullanmaya devam et bence, şuan gayet memnunum

Aynı durumdan muzdaribim ve göz ardı edilmeyecek kadar çok ghosting oluyor.
Neden aldınız hocam sorunlu monitör. Almayin aldırmayın. Bu fiyata daha iyileri var.

Aynı durumdan muzdaribim ve göz ardı edilmeyecek kadar çok ghosting oluyor.
Ayrıca shadow boost'u (gölge güçlendirmeyi) açarsanız ghosting az da olsa azalıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı